Ադրբեջանն անկանոն կրակոցներ է արձակել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքը. Արցախի ՆԳՆ
Արցախի Հանրապետւթյան ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից հայտնում են.
«Ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները կրակ են բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ։
Նոյեմբերի 22-ին ժամը 14:30-ին Ասկերանի շրջան Սարուշեն համայնքի ղեկավարը ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի Կարմիր Շուկայի բաժանմունք է դիմել այն մասին, որ Մաճկալաշեն գյուղի վարչական տարածքում գտնվող Ամարասի հովտում՝ Սարուշեն համայնքին պատկանող գյուղատնտեսական հողատարածքներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական բանակի մարտական հենակետերից հրաձգային տարբեր տեսակի զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակվել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքը:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ նոյեմբերի 21-ին ժամը 11:00-ի սահմաններում ևս նույն վայրում աշխատող խաղաղ բնակիչների ուղղությամբ հակառակորդը կրակ է բացել՝ խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը:

Подразделения ВС Азербайджана открыли огонь в направлении мирных жителей, осуществляющих сельскохозяйственные работы. Об этом сообщают из Министерства внутренних дел Республики Арцах.
«22 ноября в 14:30 в долине Амараса, находящейся на административной территории села Мачкалашен, при проведении сельскохозяйственных работ на земельных участках, принадлежащих общине Сарушен, с боевых позиций азербайджанской армии по гражданам был открыт беспорядочный огонь из различных видов стрелкового оружия. В результате обстрела сельскохозяйственные работы были приостановлены», – говорится в сообщении.
Отмечается, что пострадавших среди гражданских лиц нет.
Мартунинский районный отдел полиции собрал факты и передал российскому миротворческому контингенту.
Напомним, 21 ноября подразделения ВС Азербайджана на нескольких направлениях нарушили режим прекращения огня, из стрелкового оружия открыв огонь по позициям Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), а также по трактору, выполнявшему сельскохозяйственные работы вблизи села Мачкалашен.