«Ժողովուրդ». Չի բացառվում՝ սկսվեն նաև զանգվածային գաղտնալսումներ պաշտոնյաների գործունեությունը բացահայտելու ուղղությամբ
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը արդեն դիմում է ներկայացրել ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությանը, որպեսզի նրանց օպերատիվ հետախուզական խումբը ստուգի բոլոր պետական պաշտոնյաների գույքը և պարզի, օրինակ՝ նրանք ունե՞ն արդյոք բիզնես, անշարժ կամ շարժական գույք, որը չեն հայտարարագրել, կամ արդյո՞ք վարում են մի մեքենա, որը հայտարարագրում ներկայացված չէ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը տվել է մեծ թվով պետական պաշտոնյաների անուններ՝ ՀՀ վարչապետ, փոխվարչապետեր, ՀՀ նախագահ, ԱԺ նախագահ, պատգամավորներ և այսպես շարունակ: Մենք կհետևենք զարգացումներին՝ պարզելու, թե իրավապահների ստուգումները ինչ արդյունքներ կտան: Արդյո՞ք դրանք կլինեն իրական, թե՞ հետապնդումների հարմար առիթ:
Հիշեցնենք՝ «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ ՀՀ պետական պաշտոնյաներն այս օրերին ծանուցումներ են ստանում Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի կողմից: Ծանուցման մեջ հանձնաժողովը կոնկրետ հարցադրումներ է արել պետական պաշտոնյաներին և պահանջել հայտնել, թե այս կամ այն բիզնեսի, գույքի կառավարման հետ ինչ առնչություն ունեն պաշտոնյաները: Չի բացառվում՝ սկսվեն նաև զանգվածային գաղտնալսումներ պաշտոնյաների գործունեությունը բացահայտելու ուղղությամբ»։

«Жоховурд»: Не исключается, что начнутся массовые прослушки для разоблачения деятельности должностных лиц
12:16 23/11/2022
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что Комиссия по предупреждению коррупции уже представила заявление в Службу национальной безопасности, чтобы их оперативно-розыскная группа проверила имущество всех государственных чиновников и выяснила, например, есть ли у них бизнес, недвижимое или движимое имущество, которое не декларировано, или водят ли машину, которая не указана в декларации.
«Мы узнали, что Комиссия по предупреждению коррупции назвала имена многочисленных государственных должностных лиц – премьер-министра Армении, вице-премьеров, председателя парламента, депутаты и т.д. Мы проследим за развитиями, чтобы выяснить, к каким результатам приведут проверки правоохранителей. Будут ли они реальными или станут просто поводом для преследований», - отмечает издание.
Напомним, газета «Жоховурд» уже писала о том, что государственные чиновники Армении получают в эти дни уведомления от Комиссии по предупреждению коррупции. В уведомлении комиссия задает государственным чиновникам конкретные вопросы и требует сообщить, какое отношение они имеют к тому или иному бизнесу, управлению имуществом. Не исключается, что начнутся также массовые прослушки для разоблачения деятельности должностных лиц.