Կոնվերս Բանկը հայտարարում է արժեկտրոնային պարտատոմսերի տեղաբաշխման մեկնարկի մասին
Կոնվերս Բանկը սույն թվականի նոյեմբերի 22-ին մեկնարկում է արժեկտրոնային պարտատոմսերի հերթական տեղաբաշխումը 3 մլրդ ՀՀ դրամ և 10 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով:
Բանկից մանրամ ասնում են՝ պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտաբերությունը համապատասխանաբար 10.5% և 3.75% է, արժեկտրոնի պարբերականությունը՝ կիսամյակային:
Կոնվերս Բանկի պարտատոմսերը հնարավոր կլինի ձեռք բերել ինչպես Բանկի մասնաճյուղերում, այնպես էլ Մոբայլ հավելվածի միջոցով, որտեղ հաշված րոպեների ընթացքում օգտատերը կարող է անցնել պարտատոմսերի գնման ողջ գործընթացը: Հավելվածում հասանելի է նաև ամբողջ տեղեկատվությունը թողարկման մասին:
Մոբայլ հավելվածում պարտատոմս ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ կլինի Հավելվածի գլխավոր էջից մուտք գործել հայտերի բաժին՝ սեղմելով + նշանը, այնուհետև մուտք գործել «Կատարել ներդրում» էջ և հետևել հրահանգներին:
Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը կցուցակվեն «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ-ում՝ երկրորդային շուկայում շրջանառվելու համար: Ներկա պահին ՀՀ ֆոնդային բորսայում գնանշվում է Բանկի 5 մլրդ ՀՀ դրամ և 20 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով պարտատոմս:
Պարտատոմսերում ներդրումներն, ի տարբերություն ավանդի, ազատված են հարկերից: Պարտատոմսերը հնարավոր է վաճառել երկրորդային շուկայում ՝ մինչև դրանց մարման ժամկետը: Պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները երաշխավորված են Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից:
Թողարկման և տեղաբաշխման մանրամասներին, Ծրագրային ազդագրի և Թողարկման վերջնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ այս հղումով:

Converse Bank will launch the next round of coupon bonds placement totaling 3 billion AMD and 10 million USD on 22nd November 2022.
The coupon yield of the bond is 10.5% and 3.75% respectively with semi-annual coupon payment frequency, the bank said in a press release on Tuesday.
The bonds will be available to purchase both, at our branches and via our mobile application, where the user is able to go through the entire bond purchase process in a matter of minutes. Full information regarding the issuance will also be available on the app.
To purchase bonds via the mobile application, please launch the app and on the home page click on the ‘+’ sign to launch the applications page, then select ‘invest’ and follow the instructions.
After the completion of the placement, the bonds will be listed on the Armenian Stock Exchange for further trading in the secondary market. Any funds associated with the bonds are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund.
As of now, 5 billion AMD and 20 million USD worth of bonds have been listed on the Armenian Stock Exchange.
Investments in bonds unlike deposits are exempt from taxes. The bonds can be sold on the secondary market before their redemption period. Any funds associated with the bonds are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund.
Further details about the issuance, current placement and program prospectus, as well as full terms and conditions can be found here.