Մեսսին նշել է Սաուդյան Արաբիայի հետ խաղում պարտության հիմնական պատճառը
ՊՍԺ-ի հարձակվող և Արգենտինայի հավաքականի առաջատար Լիոնել Մեսսին մեկնաբանել է Քաթարում կայացած աշխարհի առաջնության առաջին հանդիպմանը իր հավաքականի պարտությունը Սաուդյան Արաբիայի հետ խաղում։
Հիշեցնենք, որ ԱԱ-2022-ի խմբային փուլի 1-ին խաղում Սաուդյան Արաբիան 2:1 հաշվով հաղթել է Արգենտինային։
«Սա շատ ծանր հարված է բոլորիս համար՝ և՛ երկրպագուների, և՛ մեզ համար։ Մրցաշարի այսպիսի մեկնարկ չէինք սպասում։ Մենք վստահ էինք, որ կարող ենք հաղթել և ցանկանում էինք սկսել երեք միավորով, որը մեզ  հոգեկան հանգստություն կտար: Բայց այս բաները հենց այնպես չեն լինում:
Մենք լավ գիտեինք, թե ինչպես է խաղում մրցակիցը, բայց շտապում էինք, ուստի մեզ հարմարավետ չէինք զգում խաղում։ Այո, մենք շատ արագ գոլ խփեցինք, իսկ հետո ավելի շատ պահեր ունեցանք։ Եվ այդ պահին մենք որոշեցինք, որ նման իրավիճակներ դեռ շատ ենք ունենալու։
Մենք գիտեինք, որ Սաուդյան Արաբիան լավ է տիրապետում գնդակին: Նրանք սիրում են գնդակին տիրապետել, դրա շնորհիվ առաջ են շարժվել: Միևնույն ժամանակ, նրանք կոմպակտ են, ինչի պատճառով էլ եղան մի քանի իրավիճակներ, երբ մեր գոլերը խաղից դուրս էին։ Մենք թակարդն ընկանք, բայց դա չէ, որ զարմացրեց մեզ։
Ժամանակն է ապացուցել մեր միասնությունը՝ այժմ առավել քան երբևէ։ Եկեք վերադառնանք խաղի մեր հիմունքներին և փորձենք հաղթել Մեքսիկային»,- xsport.ua-ի հաղորդմամբ՝ Մեսսիի խոսքերը փոխանցում է Ole-ն։

Lionel Messi said Argentina's shock loss to Saudi Arabia was a "very heavy blow" but vowed the South American champions would bounce back from the defeat, AFP reported.
"It's a very heavy blow, a defeat that hurts, but we must continue to have confidence in ourselves," Messi said after Argentina crashed to a stunning 2-1 loss in Group C.
"This group is not going to give up. We will try to beat Mexico," he added.
Messi gave Argentina a 10th-minute lead from the penalty spot on Tuesday at the Lusail stadium but second-half goals from Saleh Al-Shehri and Salem Al-Dawsari helped the Saudis pull off one of the greatest shocks in World Cup history.
It could have been so different but for three tight offside calls in the first half that went against Argentina, denying them three potential goals.
In the second half, coach Lionel Scaloni's men failed to exploit the Saudis' high defensive line.
"We know that Saudi Arabia is a team with good players, who move the ball around well and play a high line," said Messi.
"We worked on that but we rushed it a bit. At 2-1 we got disorganised, we lost our performance level and started desperately putting the ball into the middle."
Messi insisted that the team accepted their defeat and said the players were determined to put things right for the next game.
"There are no excuses, we're going to be more united than ever before," he said.
"This group is strong and has shown it before. We had not been in this situation for a long time. Now we must show that this is a true group."
The Albiceleste have two Group C games remaining -- against Mexico on Saturday and then Poland the following Wednesday -- to try to salvage their hopes of claiming a third world title.