«Հրապարակ». Մացոյին շարքային դատավոր նշանակվելով կինոն չի ավարտվելու
«Թեև ողջ մասնագիտական ու քաղաքական հանրույթը քննարկում է հայտնի դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի՝ Հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր դառնալու հավանականության մասին, սակայն, ինչպես ասում են, Մացոյի՝ շարքային դատավոր նշանակվելով՝ կինոն չի ավարտվելու։
Ըստ դատական համակարգից ստացված տեղեկությունների՝ աղմկահարույց որոշումներ կայացրած դատավորին սկզբում կնշանակեն Հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր, ապա, երբ աղմուկը հանդարտված լինի, և հանրությունը, հատկապես՝ սորոսական թևը, հաշտված լինի այս նշանակման հետ, նրան կնշանակեն Հակակոռուպցիոն դատարանի նախագահ։
Իսկ մինչ այդ Մարտիրոսյանը դեռ մոտ երկու ամիս պետք է Արդարադատության ակադեմիայում դասընթացների հաճախի, քննություն հանձնի, և ԲԴԽ-ում քվեարկությամբ պետք է հաստատվի նրա թեկնածությունը»։

«Грапарак»: Кино не закончится только назначением Мацо рядовым судьей
Газета «Грапарак» пишет, что хотя возможность назначения известного судьи Мнацакана Мартиросяна судьей Антикоррупционного суда стала предметом обсуждения профессионального сообщества и политических кругов Армении, однако, как говорят, кино не закончится только назначением Мацо рядовым судьей.
«Согласно полученной из судебной системы информации, известного своими скандальными решениями судью сначала назначат судьей Антикоррупционного суда, затем, когда утихнет шум, и общество, особенно соросовское крыло, смирится с этим назначением, он будет назначен председателем Антикоррупционного суда.
А до этого Мартиросян еще около двух месяцев должен посещать Академию юстиции, сдать экзамен, и его кандидатура будет утверждена голосованием в Высшем судебном совете», - пишет газета.