«Ապրելու ենք»․ կայացել է Արցախի պետական ջազ նվագախմբի համերգը
Կայացել է Արցախի պետական ջազ նվագախմբի «Ապրելու ենք» խորագրով համերգը, որին ներկա է եղել ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը:Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։
«Միջոցառումը տեղի է ունեցել Հայաստանի պետական ջազ նվագախմբի նախաձեռնությամբ Ճարտարապետների միության դահլիճում:
Համերգային ծրագիրը ընդգրկել է հեղինակային ստեղծագործություններ, նոր գործիքավորումներ, երաժշտական նոր ձևավորումներ, արտասահմանյան և հայ հեղինակների դասական ջազային ստեղծագործություններ: Նվագախումբը հանդիսատեսի դատին է հանձնել նաև իր նոր տեսահոլովակը»,-ասվում է հաղորդագրությունում:

«Будем жить»: состоялся концерт государственного джазового оркестра Арцаха
Состоялся концерт «Будем жить» государственного джазового оркестра Арцаха, в котором участвовал заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Ара Хзмалян. Об этом сообщают из Министерства.
Согласно информации, мероприятие состоялось по инициативе Государственного джазового оркестра Армении в зале Союза архитекторов.
«В программу концерта вошли авторские произведения, новые инструменты, классические джазовые произведения зарубежных и армянских авторов. Оркестр представил публике свой новый клип», – говорится в сообщении.