«Հրապարակ». Նախապատվությունը տրվեց հնազանդ կամակատարներին
«Ի հեճուկս հանրային լայն շերտերի տարակուսանքի, ՔՊ հնաբնակներին չի զարմացրել Նիկոլ Փաշինյանի որոշումը՝ նախկին ՀՀԿ-ական Գևորգ Պապոյանին ու նախկին ԲՀԿ-ական Վահագն Ալեքսանյանին կուսակցության վարչության նախագահի տեղակալներ նշանակելու մասին։
Վարչության ընտրությունների կեղծումից հետո ՔՊ-ում սպասում էին, որ Փաշինյանը կպատժի ոչ միայն կեղծարարության ենթադրյալ կազմակերպիչ Սուրեն Պապիկյանին և նրա աջակիցներին, այլև քիչ թե շատ ինքնուրույն անձանց, որպեսզի վերջիններիս մտքով չանցնի աճել և կրկնել Պապիկյանի «ինքնագործունեությունը»՝ հավակնել վարչապետի աթոռին և վարչությունում յուրայիններ ներդնելուն։
Սրանով է պայմանավորված, որ ՔՊ վարչության նախագահի տեղակալ չնշանակվեցին, դիցուք, կուսակցության հիմնադիրներից Արմեն Փամբուխչյանը կամ Արայիկ Հարությունյանը, այլ նախապատվությունը տրվեց հնազանդ կամակատարներին։ Սրանով Փաշինյանը թիմին մեսիջ հղեց, որ իր կողքին տեղ ունեն անմնացորդ կամակատարները։
ՔՊ աշխատակազմի ղեկավար էլ նշանակվել է ՔՊ-ական պատգամավոր Արուսյակ Մանավազյանը, ով ժամանակին «Հայկական ժամանակի» գանձապահն է եղել, ապա՝ հաշվապահը, հետո՝ կառավարական առանձնատների ՊՈԱԿ-ի տնօրենը և տարիների ընթացքում ապացուցել է իր հավատարմությունը Փաշինյանին և նրա կնոջը»։

«Грапарак»: Предпочтение отдано покорным приспешникам
Газета «Грапарак» пишет, что в противовес недоумению широких слоев общества, старожилов «Гражданского договора» не удивило решение Никола Пашиняна о назначении бывшего члена Республиканской партии Геворка Папояна и бывшего члена «Процветающей Армении» Ваагна Алексаняна заместителями председателя правления партии.
«После фальсификации выборов правления в «Гражданском договоре» ждали, что Пашинян накажет не только предполагаемого организатора фальсификаций Сурена Папикяна и его сторонников, но и более или менее самостоятельных лиц, чтобы последним не пришло в голову «расти» и повторить «самодеятельность» Папикяна — претендовать на кресло премьер-министра и внедрять в правление своих людей.
Этим обусловлен тот факт, что заместителями председателя правления «Гражданского договора» не были назначены один из основателей партии Армен Памбухчян или Араик Арутюнян, а предпочтение было отдано покорным приспешникам. Тем самым Пашинян направил мессидж команде, что рядом с ним могут находится только полные приспешники.
Руководителем аппарата была назначена депутат от фракции «Гражданский договор» Арусяк Манавазян, которая в свое время была казначеем газеты «Айкакан жаманак», затем главным бухгалтером, затем директором ГНКО правительственных особняков и за эти годы сумела доказать свою верность Пашиняну и его жене», - пишет газета.