«Հրապարակ». Երևանի քաղաքապետարանի ղեկավարությունն ասուլիսում բացատրելու է, թե ինչու են «դռելն» առել՝ ընկել հրապարակի շենքերի «ջանին»
09:16 02/12/2022
«Այսօր Երևանի քաղաքապետարանի ղեկավարությունն ասուլիս է տալու, որ բացատրի, թե ինչու են «դռելն» առել՝ ընկել հրապարակի զարդանախշերի և հուշարձանի կարգավիճակ ունեցող շենքերի «ջանին» ու 8 հազար անցք բացել, որ բոլ-բոլ լույսեր տեղադրեն և կառավարության «մութ օրերը» լուսավորեն։
Ավագանու «Իմ քայլի» նախկին անդամ Իզաբելլա Աբգարյանը մեր բոլորի փոխարեն ձևակերպել է խնդիրը. «Վանդալները պարզաբանում են, որ հետո անցքերը լցվելու են: Եկեք մեկական դռել վերցնենք՝ գնանք իրենց տների պատերին անցքեր անենք, հետո լցնենք: Կթողնե՞ն: Վստահ եմ՝ նույնիսկ իրենց երեխաներին մի հատ նկար պատին փակցնել չեն թողնում, որ պատին անցք չլինի, նորոգումը չփչանա»»։

«Грапарак»: Руководство мэрии Еревана созвало пресс-конференцию, чтобы объяснить, почему на зданиях площади просверлили 8 тысяч отверстий
12:27 02/12/2022
Газета «Грапарак» пишет, что руководство мэрия Еревана сегодня проведет пресс-конференцию, чтобы объяснить, почему взяли «дрель» и просверлили 8 тысяч отверстий на орнаментах и скульптурах имеющих статус памятника зданий на площади Республики, установив праздничный свет и осветив «темные дни» правительства.
Член Совета старейшин Еревана Изабелла Абгарян сформулировала проблему за всех нас: «Вандалы объясняют, что потом отверстия будут заполнены. Давайте возьмем по одной дрели, пойдем просверлим отверстия на стенах их домов. Позволят? Уверена, что даже своим детям не разрешают повестить на стену хоть одну картину, чтобы на стене не было отверстия, ремонт не испортился».
«Даже своим детям не разрешают повестить на стену хоть одну картину, чтобы на стене не было отверстия, ремонт не испортился».