Բամբասանքներն էլ թարգեք քաղաքապետարնում. Հրաչյա Սարգսյան
«Դուք մեր «Բնակչության հատուկ սպասարկման» ՀՈԱԿ գնացե՞լ եք, հանձնարարական ունեիք չէ, որ պետք է գնայիք այդտեղ»,-Երևանի քաղաքապետարանի վերահսկողության վարչության պետի պաշտոնակատար Վահան Արսենյանին դիմեց քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը:
Արսենյանը պատասխանեց, որ միայն գերեզմանատուն է այց կատարվել, բայց ՀՈԱԿ-ի շենք չեն գնացել:
Վարչության պետի պաշտոնակատարը հայտնեց, թե անհրաժեշտություն կա, որ նաև ՀՈԱԿ-ում ուսումնասիրություն անեն:
«Դե խնդրում եմ՝ ինչ պետք է, այսօր ուշադիր վերահսկողությունն արեք: Ձեր աշխատակիցներն էլ, չգիտեմ, խոսում են՝ քաղաքապետը  թեմաների մեջ է, մեզ էլ ուղարկել է այնտեղ, իրեն թվում է, թե մենք չգիտենք որոն է…»,-ասաց Սարգսյանը և վարչության պետին հանձնարարեց. «Ուրեմն, շատ ուշադիր ուսումնասիրություն եք անում, որ այդ թեմաները բարձրաձայնեք»:
Վահան Արսենյան հայտնեց, որ ցանկանում է հասկանալ, թե որ աշխատակիցն է եղել և ինչ է խոսել:
«Կոնկրետ ձեզ կասեմ, թե ով է եղել: Ձեր վարչությունում է, ուրեմն ձեր վարչությունն կարգի հրավիրեք: Էդ բամբասանքներն էլ թարգեք ընդհանրապես քաղաքապետարանում»,-հայտարարեց Երևան քաղաքապետը:

Грачья Саркисян: Прекратите сплетничать в мэрии
«Вы посетили НКО “Специальное обслуживание населения”, у вас же было поручение, что вы туда должны сходить?» – сказал мэр Еревана Грачья Саркисян, обратившись к исполняющему обязанности начальника Контрольного управления мэрии Еревана Ваану Арсеняну.
В. Арсенян ответил, что посетил только кладбище, а в самом здании НКО не был.
Исполняющий обязанности начальника Контрольного управления мэрии сообщил, что есть необходимость в проведении проверок в НКО.
«Осуществите внимательный контроль. А вы знаете, что ваши подчиненные говорят, мол, мэр ищет темы для разговора, отправил нас в НКО, ему кажется, что мы не в курсе…», – отметил Г. Саркисян и поручил начальнику управления: «Значит, проведите серьезную проверку и рассмотрите эти вопросы».
Ваан Арсенян же заявил, что хотел бы узнать, кто эти сотрудники, и о чем конкретно они говорят.
«Скажу потом вам, кто конкретно был. Сотрудник вашего управления, значит призовите к порядку. И прекратите распространять сплетни в мэрии», – заявил мэр Еревана.