Բրյուսովի անվան համալսարանից արձագանքում են Փաշինյանի ընտանիքին պատկանող թերթին
««‎Հայկական ժամանակի» դեկտեմբերի 7-ին հրապարակած «‎Բրյուսովի ռեկտորը մի շարք չարաշահումներ է թույլ տվել. մեծ վնասեր են հասցվել կրթական հաստատությանը» վերտառությամբ հոդվածում խեղաթյուրված փաստեր են ներկայացված։
Հոդվածը  նպատակային պատրաստված և հատուկ հրապարակված է բուհի ռեկտորի ընտրությանն ընդառաջ, որը պետք է տեղի ունենա ուրբաթ օրը՝ դեկտեմբերի 9-ին:
Տեղեկացնում ենք, որ ՀՀ պետական վերահսկողության ծառայությունը իրականացրել է ստուգումներ Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանում և ստուգման արդյունքների մասին տեղեկանքը համալսարանը դեռևս պաշտոնապես չի ստացել։ ՀՀ պետական վերահսկողության ծառայության ստուգումների արդյունքների մասին տեղականքը ստանալուց հետո, համաձայն կարգի, մենք 5-օրյա ժամկետում կտանք համալսարանի կարծիքը և մանրամասն կանդրադառնանք յուրաքանչյուր կետի։
Ռեկտորի ընտրության նախաշեմին հատուկ ուղղորդված և սխալ տեղեկություններ են տրամադրվել:
Գտնում ենք, որ այս ընթացքում ռեկտորը ֆինանսական չարաշահումներ թույլ չի տվել, և սա նպատակադրված քայլ է՝ ընտրություններին ընդառաջ բացասական իմիջ ստեղծելու գործող ռեկտոր Կարինե Հարությունյանի անձի շուրջ»։

В университете имени В. Я. Брюсова отреагировали на публикацию в газете, принадлежащей семье Пашиняна
19:55 07/12/2022
Ереванский государственный университет языков и социальных наук имени В. Я. Брюсова распространил заявление, в котором, в частности, говорится:
«Факты в статье в газете “Айкакан жаманак” от 7 декабря с.г. под заголовком “Ректор Брюсова допустил ряд злоупотреблений: Учебному заведению нанесен большой ущерб” искажены.
Статья целенаправленно подготовлена и специально опубликована в преддверии выборов ректора вуза, которые должны состояться в пятницу, 9 декабря.
Сообщаем, что Служба государственного контроля Армении провела проверки в Университете и информация о результатах проверки университет ещё не изучил на официальном уровне. После получения справки о результатах проверок Службой государственного контроля, согласно порядку, мы в 5-дневном порядке предоставим мнение вуза и подробно обратимся к каждому пункту.
В преддверии выборов ректора была предоставлена целенаправленная и неверная информация.
Считаем, что в этот период ректор не допустил финансовые злоупотребления, и это целенаправленный шаг по созданию негативного имиджа ректора Карине Арутюнян перед выборами».