Խորհրդարանն ընդունեց եկամտի համընդհանուր հայտարարագրման և նվազագույն աշխատավարձի բարձրացման մասին նախագծերը
ԱԺ-ն մեկ օրում քննարկեց և գրեթե սպառեց նիստերի օրակարգում ընդգրկված բոլոր նախագծերը՝ դրանցից 4-ը տեղափոխելով 24 ժամյա քննարկման ռեժիմ:
ՔՊ-ական պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ ընդունեցին կառավարության ներկայացրած Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը, որով նախատեսվում է Հայաստանում 3 տարվա ընթացքում ներդնել եկամուտների համընդհանուր հայտարարագրման համակարգ: Օրինագծը ստացավ 65 կողմ, 5 դեմ, 22 ձեռնպահ ձայներ:
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեց նաև «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» օրենքում և Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին նախագծերը, որով նվազագույն աշխատավարձը 68 հազար դրամից բարձրացվեց մինչև 75 հազար դրամի:

The Armenian National Assembly passed all bills on the agenda in the first or second readings at a regular session on Wednesday.
MPs from the ruling Civil Contract faction adopted in the first reading a government-drafted bill on universal declaration of income.
The new measure calls for the introduction of a system of universal income declaration in Armenia within the next three years. The bill was passed in a vote of 65 for and 5 against, with 22 abstentions.
Also, MPs approved amendments to the law on the minimum monthly wage and Armenia’s Labor Code to increase the minimum salary in the country from the current 68,000 drams to 75,000 drams.