Իսպանիայի 17-ամյա արքայադուստր Լեոնորը սիրահարված է ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Գավիին
Իսպանիայի թագավոր Ֆելիպե VI-ի և թագուհի Լետիցիայի ավագ դուստրը՝ 17-ամյա արքայադուստր Լեոնորը, սիրահարված է Բարսելոնա ֆուտբոլային ակումբի և ազգային հավաքականի 18-ամյա կիսապաշտպան Գավիին։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ  մասին հայտնում է իսպանական AS օրաթերթը։
Հաղորդվում է, որ Ֆիլիպ VI-ը Կոստա Ռիկայի հետ խաղից հետո մտել է ազգային հավաքականի հանդերձարան՝ շնորհավորելու ֆուտբոլիստներին գերազանց հաղթանակի կապակցությամբ (7:0) և միաժամանակ ինքնագիր խնդրել Գավիից։ Քանի որ թագավորը խնդրել է ֆուտբոլիստին ստորագրել փոքր չափսի մարզաշապիկի վրա, լրագրողները ենթադրել են, որ նվերը նախատեսված է նրա դստեր՝ Լեոնորի համար։ Ըստ մամուլի՝ աղջիկը սիրահարված է մի մարզիկի, ով, ի դեպ, իրենից ընդամենը մեկ տարով է մեծ, և դպրոց է տանում նրա լուսանկարներով կպչուն պիտակներով լցված թղթապանակ։
Արքայադուստր Լեոնորը թագավոր Ֆիլիպ VI-ի և թագուհի Լետիցիայի ավագ դուստրն է։ Լեոնորն ունի կրտսեր քույր՝ 15-ամյա Սոֆյան։

СМИ: 17-летняя принцесса Испании Леонор влюблена в полузащитника национальной сборной Гави
Старшая дочь короля Испании Филиппа VI и королевы Летиции, 17-летняя принцесса Леонор, влюблена в 18-летнего полузащитника футбольного клуба «Барселона» и национальной сборной Гави. Об этом сообщает «Газета.ру» со ссылкой на испанскую ежедневную спортивную газету AS.
Сообщается, что Филипп VI зашел в раздевалку сборной после матча с Коста-Рикой, чтобы поздравить футболистов с оглушительной победой (7:0) и заодно попросить автограф у Гави. Поскольку король попросил футболиста расписаться на футболке маленького размера, журналисты предположили, что подарок предназначался для его дочери Леонор. По данным прессы, девушка влюблена в спортсмена, который, к слову, всего на год старше нее, и носит в школу папку, заполненную наклейками с его фотографиями.
Принцесса Леонор — старшая дочь в семье короля Филиппа VI и королевы Летиции. У Леонор есть младшая сестра — 15-летняя София.