Կրակոցներ Երևանում. կա մեկ զոհ
Պարզվում են 2022թ․ դեկտեմբերի 9-ի ուշ երեկոյան Երևան քաղքի Շենգավիթ վարչական շրջանում գտնվող «Paradise hotel» հյուրանոցի մոտ տեղի ունեցած հրաձգության արդյունքում կատարված սպանության և սպանության փորձի հանգամանքները:
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ 09.12.2022թ.՝ ժամը 23:55-ին, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ «հրազենային վիրավորում» ախտորոշմամբ Երևան քաղաքի Բագրատունյաց 54 հասցեից հրազենային վիրավորում ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել 31-ամյա և 27-ամյա երկու տղամարդ, որոնցից առաջինը, գիտակցության չգալով, մահացել է:
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Որոշում է կայացվել քրեական վարույթի նախաքննությունը քննչական խմբին հանձնարարելու մասին:
Դեպքի վայր հանդիսացող «Paradise hotel» հյուրանոցի մոտ զննությամբ հայտնաբերվել են կրակված գնդակ, պարկուճներ, գետնին, դեպքի վայրում գտնվող ավտոմեքենաների վրա հայտնաբերվել են արնանման հետքեր:
Հարցաքննվել են բազմաթիվ անձինք։ Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում նշանակվել են դատաբժշկական, դատահետքաբանական, դատաքիմիական և դատաձգաբանական փորձաքննություններ:
Իրականացվում են ապացացողական, վարութային գործողություններ, ինչպես նաև` օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ` դեպքի բոլոր հանգամանքները, կատարված առերևույթ հանցանքի շարժառիթը և  ենթադրյալ հանցանք կատարած անձին(անձանց) պարզելու նպատակով։

В результате стрельбы в Ереване погиб человек
Устанавливаются обстоятельства убийства и покушения на убийство, совершенные в результате стрельбы близ гостиницы «Paradise hotel», расположенного в административном районе Шенгавит в Ереване.
Из Следственного комитета сообщают, что 09.12.2022 в 23:55 по местному времени в медцентр «Эребуни» поступило сообщение о том, что с диагнозом «огнестрельное ранение» для получения медпомощи были доставлены 31-летний и 27-летний мужчины, один из которых, не приходя в сознание, скончался.
В следственном отделе по особо важным делам административного района Шенгавит следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван возбуждено уголовное производство по ч. 1 ст. 44-155 УК РА, ч.1 ст. 155 и ч. 1 ст. 335 УК РА.
В ходе осмотра место происшествия на земле были обнаружены отстрелянные гильзы, а на автомобилях на месте происшествия обнаружены следы крови.
Допрошены ряд лиц. В рамках инициированного уголовного производства назначена судебно-медицинская, судебно-химическая и ряд других экспертиз.
Осуществляются доказательные и процессуальные действия, а также оперативно-розыскные мероприятия для установления всех обстоятельств, мотива совершенного преступления и лица (лиц), совершивших предполагаемое преступление.