Արցախը Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղին շարունակում է մնալ երկկողմանի փակ. ոստիկանություն
Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունից հայտնում են, որ Արցախը Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղին շարունակում է մնալ երկկողմանի փակ։
«Ադրբեջանական կողմը կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական կոնվենցիաներով նախատեսված նորմերը, հերթական անգամ ոտնահարում է արցախահայության հիմնարար իրավունքներն ու ազատությունները։
Այս պահին Լիսագոր-Շուշի և Ստեփանակերտ-Շուշի ավտոճանապարհին 100-ավոր քաղաքացիներ մնացել են ճանապարհին, որը փակ է առավոտյան ժամը 10։30-ից` բնապահպանական պատճառաբանություններով»,- նշված է ոստիկանության հայտարարության մեջ։
Հիշեցնենք, որ քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ, կրկին բնապահպանական պատճառաբանությամբ, այսօր առավոտյան ժամը 10:30-ի հատվածում փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին:

Artsakh-Armenia road remains blocked
The only road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia remains blocked by the Azerbaijanis, the Artsakh police reports.
A group of Azerbaijanis have blocked the Stepanakert-Goris highway outside the town of Shushi since Monday morning, citing environmental reasons.
“In a blatant violation of international humanitarian law, Azerbaijan infringes upon the fundamental rights and freedoms of the Artsakh Armenians once again,” the police said in a statement.
“Right now, hundreds of citizens are stranded on the Lisagor-Shushi and Stepanakert-Shushi roads blocked on ostensibly environmental grounds since 10:30am," it added.