Արցախի լիազոր պետական մարմինները ձեռնարկում են բոլոր հնարավոր միջոցները իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ
Քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ, կրկին բնապահպանական պատճառաբանությամբ, այսօր առավոտյան ժամը 10:30-ի հատվածում փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«Միջադեպի վերաբերյալ պատշաճ տեղեկացված է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը:
Անընդունելի համարելով ադրբեջանական կողմի ագրեսիվ ու ապակառուցողական վարքը՝ Արցախի լիազոր պետական մարմինները ձեռնարկում են բոլոր հնարավոր միջոցները իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ՝ կապ պահելով ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ:
Հորդորում ենք քաղաքացիներին ցուցաբերել հանդարտություն և հետևել պաշտոնական լրահոսին՝ զերծ մնալով չստուգված տեղեկությունների տարածումից:
Իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրվի»,-ասված է տարածած հաղորդագրության մեջ։

Уполномоченные госорганы Арцаха предпринимают все возможные меры для урегулирования ситуации
Группа азербайджанцев в гражданской одежде снова под экологическим предлогом сегодня утром в 10:30 перекрыла трассу Степанакерт-Горис. Об этом говорится в заявлении Информационного штаба Республики Арцах.
«Об инциденте надлежащим образом проинформировано командование дислоцированного в Арцахе российского миротворческого контингента.
Считая неприемлемым агрессивное и деструктивное поведение азербайджанской стороны, уполномоченные государственные органы Арцаха предпринимают все возможные меры для урегулирования ситуации, поддерживая связь с командованием российского миротворческого контингента.
Призываем граждан сохранять спокойствие и следить за официальными новостями, воздерживаясь от распространения непроверенной информации.
О развитии ситуации будет предоставлена дополнительная информация», – говорится в сообщении Информационного штаба.