ՌԴ նախագահ Վլադմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, առաջնորդները քննարկել են եռակողմ պայմանավորվածությունները, պայմանավորվել հետագա շփումների մասին։
«Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին, հունվարի 11-ին և նոյեմբերին ստորագրված պայմանավորվածությունների կատարման որոշ գործնական ասպեկտներ. 2021 թվականի հոկտեմբերի 26-ին և այս տարվա հոկտեմբերի 31-ին, ներառյալ Հարավային Կովկասում տնտեսական և նյութատեխնիկական կապերի վերականգնման ծրագրերը: Պայմանավորվել են հետագա շփումների մասին:
«Քննարկվել են Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի և այս տարվա հոկտեմբերի 31-ի պայմանավորվածությունների կատարման որոշ գործնական ասպեկտներ, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասում տնտեսական և նյութատեխնիկական կապերի վերականգնման ծրագրեր»,-նշում է աղբյուրը։

Putin, Aliyev discuss trilateral agreements
Russian President Vladimir Putin and his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev have discussed the implementation of trilateral agreements between Baku, Yerevan and Moscow, the Kremlin said on Monday following a phone conversation between the leaders.
The presidents of Russia and Azerbaijan previously spoke by phone on November 26 and 22. At the time, the leaders also discussed the implementation of trilateral agreements, ensuring security on the Armenian-Azerbaijani border and restoring transportation links in the South Caucasus, TASS reported.
"Some practical aspects of the implementation of the agreements of the leaders of Russia, Azerbaijan and Armenia of November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021 and October 31 of this year, including plans to restore economic and logistical ties in the South Caucasus, have been discussed," the statement said.