««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Աժ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունում ակտիվ քննարկվում է հարցը, որ առաջիկայում պաշտոնից կազատվի նաև ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
Պատճառաբանվում է այսպես. քաղաքական իշխանությունները դժգոհ են այս պահին ՀՀ առողջապահության նախարարի աշխատանքից: Անահիտ Ավանեսյանի մամուլի խոսնակ Հռիփսիմե Խաչատրյանը, «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում անդրադառնալով նախարար Անահիտ Ավանեսյանի հնարավոր ազատման լուրին, հայտնեց, որ այս պահին նման հարց չի քննարկվում: «Ժողովուրդ» օրաթերթի այն հարցին, թե քաղաքական իշխանությունները վերջերս դժգոհություն հայտնել են արդյոք նախարար Ավանեսյանի աշխատանքից, խոսնակն ասաց, թե գնահատական չի կարող տալ այդ մասով, միայն կարող է հայտնել, որ ՀՀ առողջապահության նախարարությունը ծրագրային կատարողականը իրականացրել է 100 տոկոսով:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ նախօրեին ՊՎԾ ղեկավար Ռոմանոս Պետրոսյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ եղել է Առողջապահության նախարարությունում»։

«Жоховурд»: Анаит Аванесян может распрощаться с должностью
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что во фракции «Гражданский договор» активно обсуждается вопрос, что в ближайшее время министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян будет освобождена от должности.
Причина в том, что политическая власть недовольна работой министра здравоохранения. Пресс-секретарь Анаит Аванесян Рипсиме Хачатрян в беседе с изданием, касаясь сведений о возможной отставке министра, сказала, что на данный момент такой вопрос не обсуждается. На вопрос, выражала ли политическая власть недовольство работой министра Аванесян, пресс-секретарь ответила, что не может дать оценку, может лишь сказать, что министерство здравоохранения выполнило программную исполнительную на 100%.
Издание отмечает, что накануне руководитель Государственной контрольной службы Романос Петросян вместе с премьер-министром Николом Пашиняном посетил министерство здравоохранения.