ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը պարզեցրել է սպառողական վարկերի տրամադրումը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են ստանալ սպառողական վարկ՝ առանց եկամուտների և զբաղվածության հաստատման՝ իրենց գործող դրական վարկային պատմության հիման վրա: Վարկը ձևակերպելու համար անհրաժեշտ են միայն անձնագիր և սոցիալական քարտ։
Պարզեցված գործընթացով վարկը հասանելի է 19․5%-ից 20․2% տարեկան տոկոսադրույքով (փաստացի տոկոսադրույք՝ 22․5%-24%): Վարկի նվազագույն գումարը 100 հազար ՀՀ դրամ է, ժամկետը` 24-ից 60 ամիս:
«Սպառողական վարկերը շարունակում են մնալ ամենապահանջված պրոդուկտներից մեկը մեր հաճախորդների համար, և չորրորդ եռամսյակում մենք նկատում ենք վերջիններիս նկատմամբ պահանջարկի աճ։ Դեկտեմբերի առաջին շաբաթում նոյեմբերի նույն ժամանակահատվածի համեմատ գործարքների ծավալն աճել է 3 անգամ։ Ակնկալում ենք, որ վարկերի տրամադրման պարզեցումը լրացուցիչ աջակցություն կլինի մեր վարկառուներին ամանորյա տոների նախօրեին՝ իրենց ֆինանսական խնդիրները լուծելու հարցում: Միևնույն ժամանակ մենք շարունակում ենք հետևողական լինել հաճախորդների վարկային գերծանրաբեռնվածությունը կանխելուն, որի շրջանակում նաև պահանջում ենք հաճախորդների շարունակական դրական վարկային պատմության հաստատում», - նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի - Տնօրինության նահագահի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն:
Սպառողական վարկ ստանալու համար հաճախորդները կարող են դիմել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ: Վարկային միջոցները տրամադրվում են հաճախորդի հաշվին: Վարկի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ բանկի պաշտոնական կայքում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Клиенты ВТБ (Армения) могут получить потребительский кредит без подтверждения дохода и занятости на основании действующей положительной кредитной истории. Для оформления займа понадобится только паспорт и номер социальной карты.
Согласно релизу, кредит по упрощенной схеме доступен по ставке от 19.5% до 20.2% (эффективная процентная ставка составляет 22.5% – 24%). Минимальная сумма займа – 100 тысяч драмов РА, срок - от 24 до 60 месяцев.
«Потребительские кредиты остаются одними из самых популярных продуктов у наших клиентов, и в четвертом квартале мы видим традиционный рост спроса на них. В первую неделю декабря объем сделок вырос в 3 раза в сравнении с аналогичным периодом ноября. Рассчитываем, что упрощение оформления кредитов станет для наших заемщиков дополнительным подспорьем решения своих финансовых вопросов перед новогодними праздниками. При этом мы внимательно следим за финансовой нагрузкой заемщиков, чтобы не допустить их закредитованности. Поэтому клиентам необходимо подтвердить в банке свою положительную кредитную историю», – комментирует Тарас Кладченко, заместитель генерального директора – председателя Директората банка ВТБ (Армения).
Подать заявку на кредит клиенты могут в любом отделении ВТБ (Армения). Кредитные средства перечисляются на счет клиента. Подробные условия оформления можно уточнить на официальном сайте банка или в контактном центре по номеру 87-87.