Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր 20:00-ի սահմաններում ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է: Այս մասի հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
ԱՀ ՊԲ-ից ևս հայտնել էի, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, արդեն երկրորդ անգամ, ապատեղեկատվություն է տարածում այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը, մասնավորապես՝ ժամը 20:10-ին կրակ բացելով ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։

Распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что около 20:00 подразделения ВС Армении якобы открыли огонь в направлении азербайджанских боевых позиций, дислоцированных на юго-восточном участке армяно-азербайджанской границы – очередная дезинформация. Об этом говорится в заявлении министерства обороны Армении.
Из Армии обороны Арцаха также сообщают, что министерство обороны Азербайджана, уже во второй раз распространяет дезинформацию о том, что подразделения АО якобы нарушили режим прекращения огня, в частности, открыв огонь в 20:10 в направлении азербайджанских боевых позиций.