Արթուր Վանեցյանը շնորհավորել է ԱԱԾ աշխատակիցներին. «Վստահ եմ, որ մենք հասնելու ենք մեր նպատակին»
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը մասնագիտական տոնի առթիվ շնորհավորել է նախկին գործընկերներին։
«Ազգային անվտանգության ծառայության հարգելի գեներալներ, սպաներ և ենթասպաներ, սիրելի վետերաններ։ Շնորհավորում եմ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ։
Հայրենիքի համար դժվար այս օրերին ձեզանից յուրաքանչյուրն առանձին-առանձին և մենք բոլորս միասին մեծ գործ ունենք անելու։ Ամենքս իր տեղում՝ մենք պետք է կարողանանք մեր գիտելիքները, հարուստ փորձառությունն ու ողջ ներուժը ծառայեցնել Հայաստանի և Արցախի առջև ծառացած մարտահրավերները հաղթահարելուն։ Մենք պետք է կարողանանք ապացուցել, որ հավատարիմ ենք մեր առաքելությանը և ի զորու ենք լուծումներ գտնել ստեղծված այս վիճակի համար։
Սիրելի զինակից եղբայրներ, արդեն երրորդ տարին է, ինչ մեր տոնը մթագնվում է Հայրենիքին սպառնացող անվտանգային խնդիրների աննախադեպ ծավալներով։ Գիտեմ՝ ծառայության շատ բարդ ժամանակաշրջան է բաժին հասել մեզ։ Բայց այս ուղին ընտրելիս՝ մենք գիտեինք, որ հեշտ չի լինելու։ Մենք գիտեինք մեր վրա դրվող պատասխանատվության չափը։ Եվ մենք գիտեինք, թե հանուն ինչի ենք գնում այս դժվարին ճանապարհով։
Սիրելի ընկերներ, ես վստահ եմ, որ մենք հասնելու ենք մեր նպատակին։ Հայաստանն ու Արցախը կրկին ուժեղ և անվտանգ պետություններ են դառնալու։ Եվ թող Աստված ուժ ու կարողություն տա ձեզանից յուրաքանչյուրին ՝ վերգտնելու մեր Հայրենիքը հզորացնելու ուղին։

«Уверен, мы добьемся поставленной цели». Артур Ванецян поздравил сотрудников СНБ
Бывший директор СНБ, председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян поздравил бывших коллег с профессиональным праздником.
На своей странице в соцсети Facebook он написал:
«Уважаемые генералы, офицеры и унтер-офицеры Службы национальной безопасности, дорогие ветераны. Поздравляю вас с профессиональным праздником.
В эти трудные для Родины дни каждому из вас в отдельности и всем нам вместе предстоит большая работа. Мы, каждый на своем месте, должны суметь использовать наши знания, богатый опыт и весь потенциал для преодоления стоящих перед Арменией и Арцахом вызовов. Мы должны суметь доказать, что мы привержены нашей миссии и что мы в силах найти решения в сложившейся ситуации.
Вот уже третий год, как наш праздник омрачается беспрецедентными объемами угрожающих Родине проблем безопасности. Я знаю, что нам выпал очень тяжелый период службы. Но выбирая этот путь, мы знали, что будет нелегко. Мы знали меру возложенной на нас ответственности. И мы знали, ради чего идем этим нелегким путем.
Дорогие друзья, я уверен, что мы добьемся поставленной цели. Армения и Арцах снова станут сильными и безопасными государствами. И дай Бог силы и способности каждому из вас – заново открыть путь укрепления нашей Родины.