Իրավաբան. Կարճամիտ «контр атака»-ն շարունակում է մնալ Ադրբեջանի իրավաբանների միակ աննպատակ խաղաթուղթը
«Ադրբեջանը միջպետական հայց է ներկայացրել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան` ընդդեմ Հայաստանի։ Հայցում նշվում է, որ պաշտոնական Երևանը պատասխանատվություն է կրում 2022 թվականի մայիս-օգոստոս ամիսներին Լաչինում և հարակից գյուղերում «ադրբեջանցիների պատկանող հարյուրավոր սեփականության օբյեկտների ոչնչացման համար»։
Հիշեցնեմ, որ այսօր լրանում է Լաչինի միջանցքի փակման մասին Հայաստանի հայցով միջանկայլ միջոց կիրառելու վերաբերյալ Ադրբեջանի ներկայացվելիք պատասխանի ժամկետը, ու կարճամիտ «контр атака»-ն շարունակում է մնալ Ադրբեջանի իրավաբանների միակ աննպատակ խաղաթուղթը»։

Azerbaijan has lodged an interstate complaint against Armenia with the European Court of Human Rights (ECHR), lawyer Robert Hayrapetyan says.
“The complaint says that the official Yerevan is responsible for "the destruction of hundreds of Azerbaijani properties" in Lachin and surrounding villages in May-August 2022,” he wrote on Facebook on Tuesday.
“Incidentally, the deadline for Azerbaijan's response to Armenia's request to the ECHR to indicate interim measures against Baku and oblige it to unblock the Lachin corridor expires today. Meanwhile, the myopic "counterattack" remains the only aimless card of Azerbaijani lawyers,” Hayrapetyan said.