«Փաստ». Արցախի գործարար միջավայրում որոշ աշխուժություն է նկատվում
«Չնայած Ադրբեջանի կողմից շրջափակման հետևանքով առաջացած բարդ տնտեսական իրավիճակին, Արցախի գործարար միջավայրում որոշ աշխուժություն է նկատվում։ Գաղտնիք չէ, որ այս բարդ օրերին գործարար միջավայրի ակտիվությունը խիստ կարևոր է շրջափակված Արցախի դիմադրողականությունը բարձրացնելու համար։
«Փաստ» թերթի հետ զրույցում gg ընկերության հիմնադիր Խաչատուր Գրիգորյանը, որն այս օրերին Արցախում է և այնտեղ բիզնես նախագծեր է իրականացնում, նշեց, որ Ստեփանակերտի պատվերների քանակն աճել է և հասել նախաշրջափակման շրջանի քանակին։
Նա շեշտեց նաև, որ Ստեփանակերտում իրենց գործընկերների միջնորդավճարն այս օրերի համար իջեցրել են մինչև 5 %՝ որպես սիմվոլիկ շնորհակալություն արցախցի գործընկերներին՝ ստեղծված իրավիճակում ցուցաբերած եռանդի համար»։

«Паст»: В бизнес-среде Арцаха наблюдается некоторая активность
Газета «Паст» пишет, что несмотря на создавшуюся вследствие блокады Азербайджана   сложную экономическую ситуацию, в бизнес-среде Арцаха наблюдается некоторая активность. Не секрет, что в эти сложные дни активность деловой среды крайне важна для повышения сопротивляемости осажденного Арцаха.
В беседе с изданием основатель компании GG Хачатур Григорян, который в эти дни находится в Арцахе и реализует там бизнес-проекты, отметил, что количество заказов в Степанакерте возросло и достигло числа предблокадного периода.
Он также отметил, что комиссионный сбор в Степанакерте в эти дни снижен до 5% – в качестве символической благодарности арцахским партнерам за проявленный ими энтузиазм в сложившейся ситуации.