Դոնեցկում վիրավորվել է ՌԴ նախկին փոխվարչապետը
ՌԴ նախկին փոխվարչապետ, «Ռոսկոսմոս»-ի նախկին ղեկավար Դմիտրի Ռոգոզինը, որն այժմ ղեկավարում է «Ցարսկիե վոլկի» («Թագավորական գայլեր») ռազմական խորհրդատուների խումբը, վիրավորվել է ուկրաինական զորքերի կողմից Դոնեցկի հրետակոծության ժամանակ։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։
«Դոնեցկի ծայրամասում հրթիռակոծվել է հյուրանոց, որտեղ վերջին ամիսներին ապրում էր ռազմական խորհրդականների խումբը՝ Դմիտրի Ռոգոզինի գլխավորությամբ։ Նա վիրավորվել է մեջքից։ Ռոգոզինը հոսպիտալացվել է, կյանքին վտանգ չի սպառնում»,- ասել է աղբյուրը։
Վիրավորվել են նաև նրան ուղեկցող անձինք։
Ըստ աղբյուրի՝ դեկտեմբերի 21-ի երեկոյան Ուկրաինայի անվտանգության ուժերը հարձակվել են Դոնեցկի Լենինսկի շրջանի վրա։ Հրթիռակոծության հետևանքով երկու մարդ զոհվել է, կան վիրավորներ։

Рогозин получил ранение в спину при обстреле гостиницы в Донецке украинскими войсками
Руководитель группы военных советников "Царские волки", экс-глава Роскосмоса Дмитрий Рогозин получил ранение и был госпитализирован в результате обстрела Донецка со стороны ВС Украины, сообщил в четверг ТАСС помощник Рогозина.
"На окраине Донецка обстрелу подверглась гостиница, в которой в последние месяцы проживала группа военных советников во главе с Дмитрием Рогозиным. Дмитрий Олегович получил ранение в спину. Он госпитализирован. Угрозы жизни нет", - сказал собеседник.
Ранения получили также сопровождавшие его лица.
"Удар носил явно целенаправленный характер. Специалисты склоняются к тому, что для удара была использована 155-миллиметровая самоходная артиллерийская установка Caesar, разработанная и производимая французской фирмой Nexter", - добавил помощник Рогозина.