Ահազանգ ոստիկանությանը․ Ֆրանսիայի հյուպատոսի ճամպրուկի փականը օդանավակայանում կոտրել են, գումարը տարել
Aravot.am-ի տեղեկություններով, դեկտեմբերի 21-ին ՀՀ ոստիկանությունը ստացել է ՀՀ ոստիկանության պետին հասցեագրված ՀՀ ԱԳՆ պետական արարողակարգի ծառայության գրությունը, որ նոյեմբերի 5-ին Եկատերինբուրգում Ֆրանսիայի գլխավոր հյուպատոս Պիեռ-Ալեն Կոֆինիեն «Զվարթնոց» օդանավակայանում գրանցվել է Եկատերինբուրգ մեկնող «Ռեդ Վինգս» ավիաընկերության 1130 չվերթը սպասարկող գրասեղանի մոտ:
ստ նույն աղբյուրի, դեսպանությունը պարզաբանում է, որ Կոֆինիեի մոտ եղել է պայուսակ՝ համակարգչով և ձեռքի ուղեբեռ համարվող ճամպրուկ, իսկ երկրորդ ուղեբեռում եղել է կանխիկ գումար: ՌԴ ժամանելուն պես նա նկատել է, որ ճամպրուկի փականը կոտրված է, իսկ գումարը բացակայում է։

Сообщение в Полицию: замок на чемодане генконсула Франции в Екатеринбурге в ереванском «Звартноце» сломали, деньги похитили
По сведениям Aravot.am, в Полицию Армении из Службы государственного протокола министерства иностранных дел республики 21 декабря поступило письмо о том, что 5 ноября генеральный консул Франции в Екатеринбурге Пьер-Ален Коффинье проходил регистрацию в ереванском международном аэропорту «Звартноц» – возле столика, обслуживающего вылетающий в Екатеринбург рейс 1130 авиакомпании Red Wings.
По сообщению того же источника, у дипломата с собой была сумка с компьютером и чемодан в качестве ручной клади. При этом в багаже находились наличные средства. По прибытию в Россию он заметил, что замок на чемодане сломан, а денег нет.