Ռուբեն Վարդանյան. Հաղթահարելու ենք դժվարությունները
«Մենք սիրում ենք խոսել տգեղ արարքների մասին, բայց շատ կարևոր է նշել, որ աշխարհի տարբեր մասերում շատ մարդիկ ուզում են ի սրտե ամեն բան անել և անում են՝ Արցախի հարցի վերաբերյալ»,-ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։
Նա հիշեցրեց, որ Արցախի ժողովուրդն արդեն 264 ժամ բլոկադայի մեջ է, շատ բարդ իրավիճակ է, ամեն մի ժամը խորացնում է  մարդկանց անհանգստությունը, մտահոգությունը, ագրեսիան, դեպրեսիան ազդում են մարդկանց կյանքի որակի վրա։
Վարդանյանն ասաց, երկուշաբթի օրվանից ուղիղ միացումներ կանի ոչ թե ամեն օր, այլ լուրջ հայտարարություն անելու համար, ավելի ակտիվ կաշխատեն տեղեկատվական ու օպերաըիվ շտաբները։
«Ես տեսնում եմ, որ բոլորը ցանկանում են հարց լուծել, երբեմն դա խանգարում է։ Այս իրավիճակում ես խնդրում եմ մարդկանց հարգել պետությունը, հասարակությունը, օրենքը»,-ասաց նա՝ վստահություն հայտնելով, որ Արցախը հաղթահարելու է այս դժվարությունները։

Рубен Варданян: Мы преодолеем эти трудности
«Мы любим говорить о некрасивых поступках, но крайне важно отметить, что в различных уголках мира многие люди от всего сердца хотят сделать всё и делают касательно вопроса Арцаха», – заявил в ходе прямого эфира в соцсети Facebook государственный министр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Рубен Варданян.
Он напомнил, народ Арцаха уже на протяжении 264 часов находится в блокаде, сложилась трудная ситуация, с каждым часом тревога людей углубляется, беспокойство, агрессия, депрессия сказываются на качестве жизни людей.
Р. Варданян отметил, с понедельника будет выходить в прямой эфир не каждый день, а только для важных заявлений, более активно начнут работать информационный и оперативный штабы.
«Вижу, что все хотят решить вопрос, но иногда это мешает. В этой ситуации прошу людей уважать государство, общество, закон», – отметил он, выразив надежду, что Арцах преодолеет эти трудности.