ԱՊՀ երկրների ղեկավարներին Ամանորի շնորհավորանքներով ոսկե մատանիներ են նվիրել
Սանկտ Պետերբուրգում ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովում ԱՊՀ երկրների ղեկավարները Նոր տարվա համար որպես նվեր ստացել են Համագործակցության խորհրդանիշներով ոսկե մատանիներ։
Սանկտ Պետերբուրգում դեկտեմբերի 26-27-ը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի նախաձեռնությամբ տեղի է ունենում ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպումը։
«Լուկաշենկոյի ձեռքին մատանի է նկատվել»,-ըստ «ՌԻԱ նովոստի»-ի, հայտնել է Բելառուսի նախագահի մամուլի ծառայության մոտ կանգնած Առաջին Telegram ալիքը։
Ավելի ուշ նույն ռեսուրսը հաղորդագրություն է հրապարակել, որում ասվում է «Առաջինի (Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի) մատանու գաղտնիքը բացահայտված է: 9 ակումբային մատանիներ են պատրաստվել հատուկ ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպման համար, որոնց վրա շնորհավորանքներ են Ամանորի կապակցությամբ»։
Telegram-ի ալիքում հրապարակված լուսանկարում պատկերված է ԱՊՀ-ի խորհրդանիշներով մատանու լուսանկարը։ Այն նաև բացահայտում է, որ նվերը ստացել են գագաթնաժողովին մասնակցած բոլոր առաջնորդները։

Лидеры стран СНГ получили на неформальном саммите в Санкт-Петербурге в подарок к Новому году перстни с символикой Содружества, передает РИА Новости.
В Петербурге 26-27 декабря по инициативе президента РФ Владимира Путина проходит неформальная встреча глав государств СНГ. В ней участвуют президенты Беларуси Александр Лукашенко, Азербайджана Ильхам Алиев, Казахстана Касым-Жомарт Токаев, Таджикистана Эмомали Рахмон, Туркмении Сердар Бердымухамедов, Киргизии Садыр Жапаров, Узбекистана Шавкат Мирзиеев и премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"На руке у Лукашенко заметили перстень", - сообщил Telegram-канал "Пул первого", близкий к пресс-службе президента Беларуси.
Позднее тот же ресурс опубликовал сообщение: "Секрет перстня Первого раскрыт! Девять клубных колец подготовили специально к неформальной встрече лидеров СНГ. На них - поздравления к Новому году".
На опубликованном в Telegram-канале фото видно изображение перстня с символикой СНГ. Здесь же приведено пояснение, что подарок получили все лидеры, принявшие участие в саммите.