Կարմիր Խաչի միջնորդությամբ Արցախ հասցված դեղորայքը կբավարարի 10 օրվա պահանջարկը
Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ դեկտեմբերի 25-ին 10 տոննա հումանիտար բեռ՝  դեղորայք, մանկական կեր, բուժօգնության համար նախատեսված պարագաներ են տեղափոխվել Արցախի Հանրապետության։ ԱՀ առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, դեղորայքը բաշխվելու է հանրապետության բուժհաստատություններին՝ բավարարելով 10 օրվա պահանջարկը։
«ԱՀ առողջապահության նախարարությունը բարձր է գնահատում Արցախում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի պայմաններում Կարմի Խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունն ու արդյունավետ համագործակցությունը»,- նշում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից։

Medicine delivered to Artsakh through ICRC mediation is enough for 10 days, ministry says
Through the mediation of the International Committee of the Red Cross (ICRC), 10 tons of humanitarian cargo, including medicine, baby food and medical supplies, was imported to Artsakh (Nagorno-Karabakh) on December 25.
Medicine will be distributed to medical institutions of the country, meeting the demand for 10 days, the Artsakh Ministry of Health reported on Tuesday.
“The Ministry of Health of the Artsakh Republic highly appreciates the support and effective cooperation provided by the International Committee of the Red Cross amid the humanitarian crisis in Artsakh,” it said.