Կարմիր Խաչի միջնորդությամբ Արցախ հասցված դեղորայքը կբավարարի 10 օրվա պահանջարկը
Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ դեկտեմբերի 25-ին 10 տոննա հումանիտար բեռ՝  դեղորայք, մանկական կեր, բուժօգնության համար նախատեսված պարագաներ են տեղափոխվել Արցախի Հանրապետության։ ԱՀ առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, դեղորայքը բաշխվելու է հանրապետության բուժհաստատություններին՝ բավարարելով 10 օրվա պահանջարկը։
«ԱՀ առողջապահության նախարարությունը բարձր է գնահատում Արցախում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի պայմաններում Կարմի Խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունն ու արդյունավետ համագործակցությունը»,- նշում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից։

Доставленные в Арцах при посредничестве Красного Креста медикаменты удовлетворят спрос на 10 дней
Медикаменты, доставленные в Арцах при посредничестве Международного комитета Красного Креста, удовлетворят потребность в течение 10 дней. Об этом сообщает министерство здравоохранения Арцаха.
"При посредничестве Международного комитета Красного Креста 25 декабря в Арцах было доставлено 10 тонн гуманитарного груза - медикаменты, детское питание, предметы медицинского назначения. Лекарства будут распределены по лечебным учреждениям республики, обеспечивая потребность в течение 10 дней", - говорится в сообщении.
Министерство здравоохранения Республики Арцах высоко ценит поддержку и эффективное сотрудничество, оказываемые Международным комитетом Красного Креста в условиях создавшегося в Арцахе гуманитарного кризиса.