«Հրապարակ». Ոչինչ չի մթագնում իշխանությունների տոնական տրամադրությունը
«Մինչ Արցախում մեր հայրենակիցները երկու շաբաթից ավելի ադրբեջանական շրջափակման մեջ են, և փակ է Արցախն արտաքին աշխարհին կապող կյանքի ճանապարհը, ապրելն Արցախում ամեն օր ավելի է դժվարանում, իսկ հայաստանյան իշխանական էլիտան տարեվերջյան ժամանցային հավաքույթների, քեֆ-ուրախությունների մեջ է։
Այսօր Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնած «Մեր ժամանակի հերոսը» խորագրով միջոցառումը, որին անձամբ կմասնակցի վարչապետը։ Հրավիրված են իշխանական և իշխանամետ էլիտան, հասարակական այլ խմբեր։
Իսկ դեկտեմբերի 29-ին իշխանական վերնախավը հրավիրված է նախագահական․ Վահագն Խաչատուրյանն է Ամանորի և սուրբծննդյան տոների առթիվ ընդունելություն կազմակերպել։ Բացի այդ, ՔՊ վերնախավն էլ դեկտեմբերի 31-ի գիշերը Փաշինյանի հարկի տակ է հավաքվելու՝ կառավարության առանձնատների բնակիչները և մի քանի ընտրյալներ։ Ոչինչ չի մթագնում այս մարդկանց տոնական տրամադրությունը»։

«Грапарак»: Ничто не омрачает праздничного настроения властей
«Пока наши соотечественники в Арцахе уже более двух недель находятся в азербайджанской блокаде, а связывающая Арцах с внешним миром дорога жизни закрыта, жизнь в Арцахе с каждым днем становится все труднее, а правящая элита в Армении занята новогодними развлекательными мероприятиями и корпоративами.
Сегодня в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване состоится инициированное Николом Пашиняном мероприятие под названием «Герой нашего времени», в котором примет участие лично премьер-министр. Приглашены властная и провластная элита, другие общественные группы.
А 29 декабря правящая верхушка приглашена в президентскую резиденцию: Ваагн Хачатурян организовал прием по случаю праздников Нового года и Рождества. Кроме того, в ночь на 31 декабря элита ГД соберется у Пашиняна: обитатели правительственных особняков и несколько избранных. Ничто не омрачает праздничного настроения этих людей».