Չնայած շրջափակմանը՝ մեր  նպատակներն ու առաջնահերթությունները մնում են նույնը.Վարդանյան
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր Գյուղատնտեսության ու Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածների նախարարությունների աշխատակազմերին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարներին:
Ներկայացնելով գյուղատնտեսության նորանշանակ նախարար Հրանտ Սաֆարյանին, ով մինչ այս Գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամի տնօրենն էր, պետնախարարը ընդգծել  է շրջափակման պայմաններում  հիմնադրամի և նրա ղեկավարի շուրջօրյա ծանրաբեռնված աշխատանքը: Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Առստամյանին՝ այս բարդ փուլում պատասխանատվություն ստանձնելու և ոլորտը ղեկավարելու համար:
«Ոլորտային բարեփոխումները շարունակվելու են, և Գյուղատնտեսության նախարարությունն ու Գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամը պետք է սերտ աշխատանք իրականացնեն, որպեսզի ապահովենք զարգացումը: Հիմնադրամը դարձնելու ենք ոլորտի շարժիչ ուժը, որովհետև գյուղատնտեսությունը մեր երկրի ռազմավարական ուղղություններից մեկն է»,- ասել է պետնախարարը:
Ներկայացնելով Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նորանշանակ նախարար Սուրեն Գալստյանին՝  Ռուբեն Վարդանյանը  հատուկ ընդգծել է  նախարարության դերը, որի համակարգման ներքո են գտնվում մի շարք կարևոր ուղղություններ: Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վարդան Բեգլարյանին՝ համատեղ աշխատանքի համար:
Պետնախարարը նկատել է, որ  շրջափակումը  թեև փոխել է նոր կառավարության ձևավորման ու նախատեսված կառուցվածքային փոփոխությունների ընթացքը, բայց սահմանված նպատակներն ու առաջնահերթությունները մնում են նույնը: «Արդյունավետ կառավարման, արդարության վերականգնմանն ուղղված համառ աշխատանքներով շարունակելու ենք մեր պայքարը»- նշել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Рубен Варданян: Несмотря на блокаду, поставленные цели и приоритеты остались прежними
Государственный министр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Рубен Варданян сегодня, 29 декабря, представил аппаратам министерств сельского хозяйства и территориального управления и инфраструктур республики новоназначенных министров. Об этом сообщает пресс-служба государственного министра Арцаха.
Согласно информации, представляя новоназначенного министра сельского хозяйства Гранта Сафаряна, который до сих пор был директором Фонда поддержки села и сельского хозяйства, Рубен Варданян упомянул о предстоящей тяжелой работе.  Он также поблагодарил исполняющего обязанности министра Тиграна Арустамяна за то, что тот взял на себя ответственность и возглавил отрасль на сложном этапе.
«Реформы в этой отрасли продолжатся, и Министерство сельского хозяйства и Фонд поддержки села и сельского хозяйства должны тесно сотрудничать для обеспечения развития. Мы сделаем фонд движущей силой сферы, поскольку сельское хозяйство является одним из стратегических направлений нашей страны», – отметил госминистр.
Представляя новоназначенного министра Территориального управления и инфраструктур Арцаха Сурена Галстяна, госминистр особо подчеркнул роль ведомства, в ведении которого находится ряд важных направлений. Он также поблагодарил исполняющего обязанности министра Вардана Бегларяна за совместную работу.
Госминистр отметил, хотя блокада изменила ход формирования нового правительства и запланированные структурные изменения, однако поставленные цели и приоритеты остались прежними. «Мы продолжим нашу борьбу упорным трудом, направленным на эффективное управление и восстановление справедливости», – подчеркнул он.