Մբապե. Աշխարհի առաջնության եզրափակիչից հետո ես խոսել եմ Մեսսիի հետ
Ֆրանսիայի և ՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն Քաթարում կայանալիք ԱԱ-2022-ի եզրափակչից հետո խոսել է իր թիմակից և Արգենտինայի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի հետ։ Այս մասին գրում է championat-ը։
«Ես խոսել եմ Լեոյի հետ աշխարհի առաջնության եզրափակիչից հետո: Ես շնորհավորեցի նրան հաղթանակի կապակցությամբ։ Նրա համար դա իր կյանքի նպատակն էր, ինչպես նաև ինձ համար, բայց ես ձախողեցի։ Ուստի ես պետք է շարունակեմ լավ խաղացող լինել»,- Մբապեի խոսքերն է մեջբերում Sportkeeda-ն։
Եզրափակչում Արգենտինան հաղթել է Ֆրանսիային։ Մբապեն դարձել է  հեթ-տրիկի հեղինակ, Մեսսին՝ դուբլի հեղինակ։

Мбаппе: «Я разговаривал с Лео после финала чемпионата мира»
Нападающий сборной Франции и «ПСЖ» Килиан Мбаппе рассказал, о чём говорил со своим одноклубником и форвардом национальной команды Аргентины Лионелем Месси после окончания финального матча чемпионата мира 2022 года в Катаре, пишет championat.
«Я разговаривал с Лео после финала чемпионата мира. Я поздравил его с победой. Для него это было целью всей жизни, так же как и для меня, но я потерпел неудачу. Поэтому я должен продолжать оставаться хорошим игроком», — приводит слова Мбаппе Sportskeeda.
Аргентина обыграла Францию в финале в послематчевой серии пенальти 4:2. Основное время матча завершилось со счётом 2:2, дополнительное — 3:3. Мбаппе оформил хет-трик в финальной игре, Месси отметился дублем.