Երևանում մնացած արցախցի երիտասարդներն Ամանորը կդիմանավորեն Եռաբլուրում՝ ամենաարժանիների կողքին
Դեկտեմբերի 31-ին, ժամը՝ 20:00-ին Արցախի երտասարդները Երևանի քաղաքապետարանի դիմացից նախաձեռնում են քայլերթ դեպի Եռաբլուր՝ 2023 թվականը ամենաարժանիների կողքին դիմավորելու համար:
«Մեզ համար տոներ չկան, քանի դեռ դեպի տուն ճանապարհը փակ է»,- ասում են արցախցի երիտասարդները։
«Ամանորը ընտանեկան տոն է, իսկ Եռաբլուրում հանգչող հազարավոր տղաները մեր բոլորիս մեծ ընտանիքի հավերժ անդամներն են:
Միանում եմ Արցախի երիտասարդների նախաձեռնությանը: Դեկտեմբերի 31-ին՝ 20:00-ից Երևանի քաղաքապետարանի դիմացից լուռ քայլերթով դեպի Եռաբլուր՝ Ամանորը դիմավորելու ամենաարժանիների հետ»,- գրել է Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը, ով նույնպես Երևանում է և Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհի փակ լինելու պատճառով չի կարողանում վերադառնալ Արցախ։

Оставшаяся в Ереване молодежь Арцаха проведет Новый год в Ераблуре – рядом с самыми достойными
31 декабря в 20:00 молодежь из Арцаха напротив мэрии Еревана инициируют шествие к воинскому пантеону «Ераблур», чтобы встретить Новый год с самыми достойными.
«Для нас не существует праздников, пока дорога к дому закрыта», – отмечают они.
«Новый год – семейный праздник, а покоящиеся в Ераблуре тысячи парней – вечные члены нашей большой семьи.
Присоединяюсь к инициативе молодежи из Арцаха. 31 декабря с 20:00 шествием направимся к Ераблуру, чтобы встретить Новый год с самыми достойными», – написал Защитник прав человека Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Гегам Степанян, который также находится в Ереване и из-за блокирования Азербайджаном Лачинского (Бердзорского) коридора не может вернутся в Арцах.