Արցախում հունվարի 10-ից իրականացվում են հովհարային անջատումներ
Հունվարի 9-ին` ժամը 14։35-ին, Գորիս-Ստեփանակերտ 110 կՎ Արցախը Հայաստանից սնուցող միակ բարձրավոլտ գծի 33-րդ կմ-ում արձանագրվել է վթար։ Ըստ սարքավորումներով արձանագրված տվյալների` վթարը գտնվում է Աղավնո-Բերձոր հատվածում։
Արցախ Էներգոյի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, ադրբեջանական կողմի ապակառուցողական դիրքորոշման պատճառով նշված հատվածում այս պահի դրությամբ հնարավոր չէ իրականացնել շրջայց և կազմակերպել վթարավերականգնողական աշխատանքներ, ուստի որոշում է կայացվել հանրապետության էլեկտրամատակարարումը իրականացնել տեղական արտադրող կայանների միջոցով՝ համապատասխան սահմանափակումներով։
Ելնելով տվյալ իրավիճակից` Հանրապետությունում հունվարի 10-ից իրականացվում են հովհարային անջատումներ, որոնց մասին պարբերաբար կարող եք տեղեկանալ «Արցախէներգո» ՓԲԸ կայքից (artsakhenergo.am) և ֆեյսբուքյան էջից, ինչպես նաև հանրային հեռուստատեսության և ռադիոյի հայտարարություններից։
«Հավանական լրացուցիչ անջատումներից խուսափելու նպատակով,  խնդրում ենք հնարավորինս խնայողաբար օգտագործել էլեկտրաէներգիա»,-նշում են ընկերությունից։

С 10 января в Республике Арцах осуществляются веерные отключения электроэнергии
9 января в 14:35 на 33-м км единственной высоковольтной линии 110 кВ, питающей Арцах из Армении, произошла авария. По зафиксированным аппаратурой данным, авария произошла на участке Ахавно-Бердзор.
Как сообщают из Арцахэнерго, из-за деструктивной позиции азербайджанской стороны в настоящее время нет возможности провести осмотр и организовать аварийно-восстановительные работы на указанном участке, посему было принято решение осуществлять электроснабжение республики через местные производственные станции – с соответствующими ограничениями.
Исходя из данной ситуации, с 10 января в Республике Арцах осуществляются веерные отключения.
«Во избежание возможных дополнительных отключений просим использовать электроэнергию максимально экономно», – призывают из компании.