Արայիկ Հարությունյան. Վիտալի Բալասանյանը շարունակելու է ծառայությունը հայրենիքին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 10-ին ԱՀ նախագահին կից Անվտանգության խորհրդի աշխատակազմին է ներկայացրել ԱՀ ԱԽ նոր քարտուղար Արարատ Մելքումյանին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի փոխանցմամբ, Արարատ Մելքումյանը Հանրապետության նախագահի հրամանագրով այդ պաշտոնում նշանակվել է հունվարի 7-ին:
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում շնորհակալություն է հայտնել ԱԽ նախկին քարտուղար Վիտալի Բալասանյանին, ով, հետպատերազմյան ծանր իրավիճակում ստանձնելով այդ կարևորագույն աշխատանքի պատասխանատվությունը, պատվով է կատարել իրեն վերապահված լիազորությունները: Նախագահը նշել է, որ այսուհետ ևս Վիտալի Բալասանյանը շարունակելու է ծառայությունը հայրենիքին:
Հանրապետության նախագահը նոր աշխատանքում հաջողություն է մաղթել նաև Արարատ Մելքումյանին՝ համոզմունք հայտնելով, որ նա բարձր պատասխանատվությամբ կկատարի իրեն վերապահված պարտականությունները։

President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan on Tuesday introduced Ararat Melkumyan, the new secretary of the Artsakh Security Council to its staff, the presidential office reported.
Ararat Melkumyan was appointed to that position on January 7 pursuant to the decree of the country's president.
In his remarks, Harutyunyan thanked Vitaly Balasanyan, the former Security Council secretary who, assuming the responsibility of this important position in the difficult post-war situation, fulfilled the powers assigned to him with honor. The president noted that Vitaly Balasanyan "will continue to serve the Motherland further on."
"The President of the Republic also wished success to Ararat Melkumyan in his new position, expressing belief that he will fulfill the duties entrusted to him with high responsibility," the presidential office said.