Սերժ Սարգսյանը հետևել է Ռուսաստանի, Վրաստանի, Հայաստանի և Իրանի շախմատիստների խաղին
Այսօր Հայաստանի երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Անդրանիկ Մարգարյանի որդին՝ Տարոն Մարգարյանը այցելել են Հայաստանի շախմատի ակադեմիա՝ հետևելու Անդրանիկ Մարգարյանի 13-րդ հուշամրցաշարի ընթացքին:Այս մասին հայտնում են շախմատի ակադեմիայից։
«Նախագահը շրջել է տարիքային խմբերով անցկացվող շվեյցարական մրցաշարի դահլիճում, որտեղ մասնակցում են շուրջ 500 շախմատիստներ՝ Երևանից և մարզերից , ինչպես նաև այցելեց շրջանային մրցաշարի դահլիճ, որտեղ Ռուսաստանի, Վրաստանի, Հայաստանի և Իրանի շախմատիստները պայքարում են միջազգային վարպետի կամ գրոսմայստերի նորմաների համար»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Серж Саргсян посетил 13-й турнир по шахматам памяти Андраника Маргаряна
Третий президент Армении, президент Федерации шахмат Армении Серж Саргсян и сын Андраника Маргаряна – Тарон Маргарян – посетили сегодня 13-й турнир по шахматам памяти Андраника Маргаряна. Об этом сообщают из Шахматной академии.
«Президент обошел зал швейцарского турнира для разных возрастных групп, где участвовали около 500 шахматистов из Еревана и областей, а также он посетил зал областного турнира, где шмахмаститы из России, Грузии, Армении и Ирана боролись за нормы международного мастера или гроссмейстера», – говорится в сообщении.