Արարատ Միրզոյանը հրավիրվել է մասնակցելու Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին
Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպում այս պահին առայժմ նախատեսված չէ, այսինքն պայմանավորվածություն դեռևս չկա։ Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ ինչպես նախորդ տարի, այս տարի ևս Թուրքիայի ԱԳ նախարարության կողմից հրավեր է ստացել մասնակցելու Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին։
«Ըստ ամենայնի, կմասնակցեմ այդ ֆորումին որտեղ ենթադրաբար նաև կլինի հանդիպում և քննարկում։ Կարծում եմ՝ սա շատ կարևոր է նաև երկխոսությունը շարունակելու, զարգացնելու և առարկայական արդյունքների հանգեցնելու համար»,- ասաց Միրզոյանը։

На данный момент не запланировано встречи спецпредставителей Армении и Турции, то есть пока договоренностей нет. Об этом в ходе правительственного часа в Национальном Собрании Армении сообщил глава МИД РА Арарат Мирзоян.
Он сообщил, как в прошлом году, так и в этом также он получил приглашение от МИД Турции для участия в Антальском дипломатическом форуме.
«По всей вероятности, приму участие в этом форуме, на котором, предположительно, состоится встреча и обсуждение. Полагаю, это крайне важно также для продолжения диалога, его развития и доведения до содержательных результатов», – отметил А. Мирзоян.