Վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող երկու զինվորականի վիճակը գնահատվում են ծանր. Կարինե Բաբայան
«Այրվածքաբանության և մաշկաբանության ազգային կենտրոն ընդունվել է երեք զինվորական, որից երկուսը գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, մեկը՝ այրվածքաբանության»,-լրագրողներին հայտնեց առողջապահության նախարարի խորհրդական, Այրվածքաբանության ազգային կենտրոնի փոխտնօրեն Կարինե Բաբայանը:
Նրա խոսքով՝ վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող երկու զինվորականի վիճակը գնահատվում են ծանր, նրանց մոտ գրանցված է նաև շնչուղիների այրվածք և գտնվում են հսկողության տակ:
Բաբայանը հայտնեց, որ զինծառայողները ախտորոշվել են, նրանց վնասվածքների ծանրության աստիճանը որոշվել է, իսկ մյուս զինվորը գտնվում է այրվածքաբանության բաժանմունքում, որի վիճակն ավելի կայուն է:
Նախարարի խորհրդականը չցանկացավ խոսել այրվածքների տոկոսի մասին, բայց հայտնեց, որ բոլոր տեսակի շնչուղիների այրվածքները կյանքի համար վտանգ են ներկայացնում, իսկ զինծառայողներից երկուսը զինվոր է մեկը՝ սպա:

Карине Бабаян: Состояние находящихся в реанимации военных оценивается как тяжелое
«В Национальный центр ожогов и дерматологии поступили трое военнослужащих, двое находятся в реанимации, один – в ожоговом отделении», – заявила в беседе с журналистами советник министра здравоохранения, заместитель директора Национального ожогового центра Карине Бабаян.
По её словам, состояние находящихся в реанимации пациентов оценивается как тяжелое, у них диагностированы ожоги дыхательных путей, они находятся под наблюдением врачей.
К. Бабаян сообщила, что военнослужащие прошли обследование, определена степень тяжести их травм, а третий военный находится в ожоговом отделении, его состояние оценивается как более стабильное.
Советник министра не уточнила степень ожогов, но сообщила, что все виды ожогов органов дыхания представляют опасность для жизни. Она отметила также, что один из троих пострадавших является офицером.