Վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող երկու զինվորականի վիճակը գնահատվում են ծանր. Կարինե Բաբայան
«Այրվածքաբանության և մաշկաբանության ազգային կենտրոն ընդունվել է երեք զինվորական, որից երկուսը գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, մեկը՝ այրվածքաբանության»,-լրագրողներին հայտնեց առողջապահության նախարարի խորհրդական, Այրվածքաբանության ազգային կենտրոնի փոխտնօրեն Կարինե Բաբայանը:
Նրա խոսքով՝ վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող երկու զինվորականի վիճակը գնահատվում են ծանր, նրանց մոտ գրանցված է նաև շնչուղիների այրվածք և գտնվում են հսկողության տակ:
Բաբայանը հայտնեց, որ զինծառայողները ախտորոշվել են, նրանց վնասվածքների ծանրության աստիճանը որոշվել է, իսկ մյուս զինվորը գտնվում է այրվածքաբանության բաժանմունքում, որի վիճակն ավելի կայուն է:
Նախարարի խորհրդականը չցանկացավ խոսել այրվածքների տոկոսի մասին, բայց հայտնեց, որ բոլոր տեսակի շնչուղիների այրվածքները կյանքի համար վտանգ են ներկայացնում, իսկ զինծառայողներից երկուսը զինվոր է մեկը՝ սպա:

Two Armenian soldiers injured in barracks fire remain in serious condition
Three Armenian servicemen injured in an overnight fire in an Armenian military barracks are undergoing treatment in the National Burns Center, the hospital director and an advisor to the health minister, Karine Babayan, told reporters on Thursday.
Two of them, including an officer, have suffered respiratory tract burns and remain in grave condition in the intensive care unit. The other soldier has lighter injuries and is in better condition, she said.
The fire broke out in the barracks of an engineer and sapper company in a military unit in Azat, a village in Armenia's eastern Gegharkunik Province, early on Thursday, killing fifteen servicemen and injuring seven others.
At a cabinet meeting on Thursday, Armenian Defense Minister Suren Papikyan said that the fire erupted because soldiers used gasoline to fuel a stove.