Արցախում ավտոմեքենայի գազաբալոնի պայթյունի հետևանքով 36-ամյա վարորդը մահացել է
2023թ. հունվարի 26-ին՝ ժամը 18։15-ի սահմաններում, ԱՀ Մարտակերտի շրջանի Վաղուհաս համայնքի 1987թ. ծնված բնակիչ Ա.Մ-ն, վարելով «ՈՒազ Խանտեր» ավտոմեքենան, Գետավան-Խնկավան ավտոճանապարհի 2-րդ կիլոմետրում ավտոմեքենայի գազաբալոնի պայթյունի հետևանքով տեղում մահացել է։
Արցախի քննչական կոմիտեի հայտնում են, որ ահազանգով դեպքի վայր է մեկնել ԱՀ քննչական կոմիտեի տարածքային քննչական վարչության Մարտակերտի շրջանի քննչական բաժնի ավագ քննիչը։
Նախնական տվյալներով դեպքն առաջացել է ավտոմեքենայի գազաբալոնի պայթյունի հետևանքով։
Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում, դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու նպատակով նշանակվել են համապատասխան փորձաքննություններ։ Իրականացվում են անհետաձգելի քննչական և դատավարական գործողություններ։

В Арцахе вследствие взрыва газобаллона автомобиля скончался 36-летний водитель
26 января 2023 года около 18:15 водитель автомобиля «УАЗ Хантер» А.М. на 2 км. автодороги Гетаван-Хнкаван вследствие взрыва газобаллона скончался на месте.
Из следственного комитета Арцаха сообщают, что на место происшествия выехал старший следователь следственного отдела Мартакертского района территориального следственного управления СК Арцаха.
По предварительным данным, инцидент произошел вследствие взрыва газового баллона автомобиля.
В рамках возбужденного уголовного дела с целью установления всех обстоятельств инцидента назначены соответствующие экспертизы. Осуществляются неотложные следственные и судебные действия.