Ադրբեջանը Ստեփանակերտի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ հերթական կեղծ փաստաթուղթն են տարածում. ԱԱԾ
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն օգտագործելով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների «Ֆեյսբուք»-յան էջեր
Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու համար ավտոբուսներ հատկացնելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթուղթ են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և պահպանել հանգստություն: ԱՀ ԱԱԾ-ն լիովին վերահսկում է իրավիճակը հանրապետության տարածքում:
Կասկածելի բովանդակությամբ տեղեկություններ ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»։

Azerbaijan’s intelligence services have again spread photos of fake documents on alleged evacuation of residents of Stepanakert, the capital of Artsakh (Nagorno-Karabakh), the country’s National Security Service (NSS) said in a statement on Saturday.
The intelligence agencies are using Facebook accounts of Artsakh citizens to disseminate the fake documents in an effort to stir panic among the people, the NSS said.
“We urge people not to fall for fake news and keep calm. The Artsakh Republic NSS is in full control of the situation in the country,” the law enforcement agency added, asking people to contact them by dialing 047-94-41-26 and 41-26 in case of receiving suspicious reports.