Իրանում երկրաշարժից տուժածների թիվը հասել է 1167-ի
Շաբաթ երեկոյան Իրանի հյուսիս-արևմուտքում Արևմտյան Ատրպատական նահանգում տեղի ունեցած երկրաշարժից տուժածների թիվը հասել է 1167-ի: Ըստ «ՌԻԱ նովոստի»-ի՝ այդ մասին հայտնել է նահանգապետ Մոհամմադ Սադեկ Մոթամեդիանը։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր 1075 տուժածի մասին։
«Մինչ այս պահը Խոյ քաղաքի մոտ տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով տուժել է 1167 մարդ»,-Մոթամադիանի խոսքերն է մեջբերել ISNA-ն։
Շաբաթ երեկոյան Իրանի Արևմտյան Ադրբեջան նահանգում՝ Խոյ քաղաքի մերձակայքում, 5,9 մագնիտուդով հզոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել, որի հետևանքով առնվազն երեք մարդ է զոհվել։ Միջադեպից հետո գրանցվել են նաև ավելի քան 25 հետցնցումներ, որոնցից ամենահզորը եղել է 4,5 բալ ուժգնությամբ։ Նահանգում ստեղծվել է առնվազն 17 ժամանակավոր տեղավորման ճամբար։

Число пострадавших при землетрясении на северо-западе Ирана выросло до 1167 человек
Число пострадавших в землетрясении, произошедшем в субботу вечером в северо-западной провинции Ирана Западный Азербайджан, выросло до 1167 человек, заявил губернатора провинции Мохаммад Садек Мотамадиян.Информацию передает РИА Новости.
Ранее сообщалось о 1075 пострадавших.
"К настоящему моменту в результате землетрясения в районе города Хой пострадали 1167 человек", - приводит агентство ISNA слова Мотамадияна.
В субботу вечером в иранской провинции Западный Азербайджан, в районе города Хой, произошло мощное землетрясение магнитудой 5,9, унесшее жизни как минимум трех человек. После происшествия было зафиксировано также более 25 повторных толчков, самый мощный из них был магнитудой 4,5 балла. В провинции развернули как минимум 17 лагерей временного размещения.