Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցագիր է հղել Իրանի նախագահին
Հունվարի 30-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցական նամակ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Իբրահիմ Ռաիսիին՝ Իրանի Խոյ քաղաքում տեղի ունեցած աղետալի երկրաշարժի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են Մայր աթոռի  տեղեկատվական համակարգից։
«Խոր ցավով տեղեկացանք Իրանի Խոյ քաղաքում տեղի ունեցած աղետալի երկրաշարժի մասին, որի հետևանքով կան ավերվածություններ, մարդկային զոհեր և վիրավորներ: Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից Մեր ցավակցությունն ու աղոթական զորակցությունն ենք բերում Ձեզ, Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարությանը և Իրանի համայն ժողովրդին», – նշել է Վեհափառ Հայրապետն իր ցավակցագրում:
Նորին Սրբությունը Երկնավորի մխիթարությունն է հայցել բոլոր սգակիրներին և առողջություն մաղթել երկրաշարժից տուժած վիրավորներին:

Catholicos Karekin II offers condolences to Iran on deadly quake
Catholicos of All Armenians Karekin II has extended condolences to Iranian President Ebrahim Raisi on the deadly earthquake in the city of Khoy which has killed at least three and injured hundreds, the Mother See of Holy Etchmiadzin reported on Monday.
“We were deeply saddened to learn about the devastating earthquake in the Iranian city of Khoy, which resulted in destruction, deaths and injuries. From the Mother See of Holy Etchmiadzin, we offer our condolences and prayerful support to You, the government of the Islamic Republic of Iran and all Iranian people,” he said in a message.
Catholicos Karekin II asked for God’s consolation to all mourners and wished a speedy recovery to those injured.