Հոլիվուդյան հայտնի ռեժիսոր և դերասան Մել Գիբսոնն այցելել է Գլենդելի Սուրբ Գրիգոր հայկական կաթողիկ եկեղեցի (St Gregory Armenian Catholic Church)։ Դերասանի հետ լուսանկարներ են հրապարակել հայ համայնքի ներկայացուցիչները։
Հայտնի երգիչ Էնթոնի Բեզջյանը (Անտուան Բեզջյան) Գիբսոնի հետ լուսանկար է տարածել։
Բեզջյանի հետևորդները գրել են. «Երանի ես էլ հանդիպեի նրան», «Մելը եկավ մեր եկեղեցի. սուպեր!»։
«Ես այնքան հպարտ եմ, որ հանդիպել եմ այս լեգենդի հետ և հպարտ եմ նրա հավատքով մեր Փրկիչ Հիսուս Քրիստոսի հանդեպ և հայ ժողովրդի հետ նրա ունեցած կապով: Շնորհակալություն այսօր մեզ միանալու համար»,- Instagram-ում գրել է Ալինա Սամուելյանը՝ կցելով լուսանկար օսկարակիր դերասանի հետ։
Հիշեցնենք, որ Գիբսոնը 2020 թվականի աշնանը Արցախյան Երրորդ պատերազմի ժամանակ հանդես էր եկել ի պաշտպանություն հայ ժողովրդի։
«Ես շատ հայ ընկերներ ունեմ Միացյալ Նահանգներում։ Նրանք պատմեցին ձեր տառապանքների և կորստի մասին: Ես շատ եմ հարգում հայ ժողովրդին։ Հայերը մեծ սիրտ ունեն։ Նրանք ստիպված էին դիմակայել բազմաթիվ դժվարություններ, բայց մենք գիտենք, որ հայ ժողովրդի հնարավորություններն անսահման են»,- ասել է Գիբսոնը։

Голливудский режиссер и актер Мел Гибсон посетил армянскую церковь Сурб Григор (St Gregory Armenian Catholic Church) в Глендейле (США). Фото с актером опубликовали представители армянской общины.
Так, фотографией с Гибсоном поделился известный певец Энтони Безджян (Antoine Bezdjian).
«Вот бы тоже встретиться с ним», «Мел пришел в нашу церковь. Супер!», написали подписчики Безджяна.
«Так горжусь встречей с этой легендой и горжусь его верой в спасителя нашего Иисуса Христа и его связью с армянским народом. Спасибо, что присоединился к нашей службе сегодня», – написала в Instagram Алина Самуелян, прикрепив и фото с оскароносным актером.
Напомним, Гибсон во время Третьей Арцахской войны осенью 2020 года выступил в поддержку армянского народа.
«У меня в Соединенных Штатах есть много друзей - армян. Они рассказали о ваших страданиях и потерях. Я очень уважаю армянский народ. Армяне обладают большим сердцем. Им пришлось столкнуться со многими трудностями, но мы знаем, что возможности армянского народа безграничны», - отметил Гибсон.
Мел Гибсон подчеркнул, что в это непростое время он молится за мирное урегулирование армянского вопроса. «Будьте сильны, друзья мои, продолжайте в том же духе! Да благословит Вас Бог!» – отметил Мел Гибсон.