Առաջնության ընդառաջ Երևանում են Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի ղեկավարներին
Այս տարվա ապրիլին Երևանում առաջին անգամ կանցկացվի ծանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունը։ Նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքին ծանոթանալու համար Երևան են եկել Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի (EWF) նախագահ Անտոնիո Կոնֆլիտին և գլխավոր քարտուղար Միլան Միխայլովիչը:
Առաջնության անցկացման աշխատանքների նախապատրաստման և կազմակերպման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Արայիկ Հարությունյանը, ըստ կառավարության տարածած հաղորդագրության, նշել է, որ Հայաստանը կներդնի բոլոր ջանքերը՝ մրցաշարը բարձր մակարդակով անցկացնելու համար: Ընդգծվել է, որ դրա համար առկա են անհրաժեշտ բոլոր ենթակառուցվածքները:
Անտոնիո Կոնֆլիտին իր հերթին նշել է, որ եղել են Մարզահամերգային համալիրում և տպավորված են այնտեղ առկա պայմաններից ու հնարավորություններից:
Ծանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունն անցկացվելու է Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Բացման արարողությունը տեղի կունենա ապրիլի 14-ին, իսկ մրցաշարը՝ ապրիլի 15-23-ը:
Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը Փարիզի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար լինելու է վարկանիշային:

В преддверии чемпионата Европы в Ереван прибыло руководство Европейской федерации тяжелой атлетики
В апреле этого года в Ереване впервые пройдет чемпионат Европы по тяжелой атлетике. Для ознакомления с ходом подготовительных работ в Ереван прибыли президент Европейской федерации тяжелой атлетики (EWF) Антонио Конфлити и генеральный секретарь Милан Михайлович.
Занимающий должность председателя межведомственной комиссии по подготовке и организации ЧЕ Араик Арутюнян, согласно сообщению пресс-службы правительства Армении, заверил гостей, что Армения приложит все усилия для проведения турнира на высоком уровне и отметил, что для этого имеется необходимая инфраструктура.
В свою очередь Конфлитти отметил, что уже посетил ереванский Спортивно-концертный комплекс им. Демирчяна и впечатлен имеющимися там условиями и возможностями.
Церемония открытия чемпионата Европы по тяжелой атлетике среди взрослых состоится 14 апреля пройдет в СКК им. Демирчяна, а  турнир пройдет с 15 по 23 апреля.