«Հրապարակ». Արցախում խորանում է նաև ներքաղաքական ճգնաժամը. Արայիկ Հարությունյանը անցնում է հակագրոհի
«Արցախում հումանիտար ճգնաժամին զուգընթաց խորանում է նաև ներքաղաքական ճգնաժամը: Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, ով վերջին ժամանակներում հայտնվել է Արցախի, անգամ հայաստանյան տարբեր շրջանակների թիրախում, անցնում է հակագրոհի: Նախագահին մոտ կանգնած աղբյուրներն ասում են, որ Հարությունյանի հոգուն է հասել, և նա որոշել է բացահայտել իր դեմ ծավալվող հակաքարոզչության բոլոր օջախները՝ ցույց տալով դրա շարժառիթները:
Նախօրեին Արցախի ԱԱԾ-ն հաղորդագրություն տարածեց, որ Արցախում կան պաշտոնյաներ, որոնք սոցցանցերում կեղծ էջերով ապատեղեկատվություն են տարածել։ ԱԱԾ-ն պարզել է, որ ֆեյսբուքյան Artur Baghdasaryan անունով էջը, որը պարբերաբար հայտարարություններ է տարածում այս կամ այն պաշտոնատար անձանց կողմից կատարվող ենթադրյալ հանցավոր արարքների վերաբերյալ, կեղծանուն է` էջն օգտագործվում է պաշտոնատար անձի կողմից, ով խոստովանել է այդ մասին: Որոշ տեղեկություններով՝ նշված պաշտոնատար անձն Անվտանգության խորհրդի աշխատակից է՝ վարչության պետերից մեկը։
Կան տեղեկություններ նաև, որ նույն հիմնարկից նաև մի կին աշխատակցի են բացահայտել` դարձյալ կեղծ էջ օգտագործող, որի մասին ԱԱԾ-ն դեռևս լռում է: Artur Baghdasaryan օգտատերն ԱԱԾ-ում խոստովանել է, որ իր գրառումներում տարբեր մարդկանց վերագրվող հանցանքներն իրականությանը չեն համապատասխանում, գրառումները կատարվել են անձնական նպատակներով:
Ինչպես հայտնի է՝ մինչև վերջերս ԱԽ-ն ղեկավարում էր Վիտալի Բալասանյանը, ով այժմ Արցախի նախագահի խորհրդականն է, ինչը նշանակում է, որ «բացահայտված» պաշտոնյան կարող է կապ ունենալ Բալասանյանի հետ»։

«Грапарак»: В Арцахе углубляется также внутриполитический кризис
«Параллельно с углубляющимся гуманитарным в Арцахе кризисом углубляется также внутриполитический кризис. Президент Араик Арутюнян, который в последнее время оказался мишенью различных кругов Арцаха и даже Армении, переходит в контрнаступление. Приближенные к президенту источники сообщают, что Араик Арутюнян отныне не может терпеть и он решил выявить все антипропагандистские очаги против него, продемонстрировав их мотивы.
Накануне СНБ Арцаха распространила сообщение, что в Арцахе есть должностные лица, которые с фейковых страниц в соцсетях распространяли дезинформацию. СНБ установила, что страница под никнеймом Artur Baghdasarya, распространяющая периодически заявления касательно предполагаемых преступных действий, совершаемых должностными лицами, является фейком, страница используется должностным лицом, который уже признался в этом. По некоторым сведениям, указанное должностное лицо является сотрудником Совбеза, одним из начальников управления.
Имеются сведения также, что из того же учреждения раскрыли также одну сотрудницу, которая также использовала фейковую страницу, о которой в СНБ пока молчат. Пользователь Artur Baghdasaryan в СНБ признался, что приписываемые различным людям в его публикациях деяния не соответствуют действительности, публикации были сделаны в личных целях.
Как известно, до недавнего времени Совбез возглавлял Виталий Баласанян, который сейчас назначен советником президента, а это значит, что “разоблаченный” чиновник может иметь связь с Виталием Баласаняном».