«Հրապարակ». Դիջեյ Էդոյին որոշել են փոխարինել Սարգիս Խանդանյանով
«ՔՊ-ն Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում դիջեյ Էդոյին՝ Էդուարդ Աղաջանյանին, որոշել է փոխարինել նախկին լրագրող, հեղափոխությունից հետո պատգամավոր դարձած Սարգիս Խանդանյանով։ Նրա թեկնածությունը երեկ պաշտոնապես ներկայացվել է ԱԺ խորհրդին, և խորհրդարանը եկող շաբաթ մեկնարկող հերթական նիստերին փակ-գաղտնի ընտրությամբ Խանդանյանին կընտրի հանձնաժողովի նախագահ։
Գալիք նստաշրջանը բավականին հագեցած կլինի՝ ընդդիմադիր երկու պատգամավորներին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը ևս օրակարգում է։
Բացի այդ, «Հայաստան» խմբակցությունը որոշել է փետրվարի 7-ին բանակի խնդիրների վերաբերյալ հրատապ քննարկում հրավիրել և պահանջել է, որ ներկա գտնվի նաև պաշտպանության նախարարը։ Երեկ ԱԺ խորհրդի հաստատմանը երկու տասնյակից ավելի նախագիծ է ներկայացված եղել»։

«Грапарак»: Диджея Эдо решили заменить Саркисом Ханданяном
«В “ГД” решили в должности председателя Постоянной комиссии НС по внешним отношениям вместо “DJ”-Эдо (Эдуарда Агаджаняна) назначить бывшего журналиста, а после революции ставшего депутатом Саркиса Ханданяна. Его кандидатуру вчера официально представили в Совет НС, и парламент на стартующей на следующей неделе очередной сессии путем закрытого голосования изберет Ханданяна председателем комиссии.
Предстоящая сессия будет довольно насыщенной: вопрос о лишении неприкосновенности двух оппозиционных депутатов также включен в повестку.
Кроме этого, фракция “Армения” решила 7 февраля созвать срочное обсуждение на тему проблем армии и потребовала, чтобы присутствовал также министр обороны. Вчера на утверждение Совета Национального Собрания было представлено более двух десятков проектов».