«Նիկոլ Փաշինյանի վախերը ժամանակի հետ աճում են։ Երեկ ԱԺ մուտքի անցակետում ՊՊԾ աշխատակիցները մեր լրագրողից պահանջել են բացել հեռախոսի էկրանը, որպեսզի հավաստիանան, որ հեռախոսը «մուլյաժ չէ»:
Հարցին, թե երբ և ինչու է նման որոշում ընդունվել, աշխատակիցներից մեկն ասել է՝ անվտանգության նկատառումներից ելնելով, չմանրամասնելով, թե ում անվտանգության մասին է խոսքը: Եվ բացատրել է. «Հեռախոսի փոխարեն կարող են պայթուցիկ նյութ մտցնել խորհրդարան»։
Ուշագրավ է, որ ընդամենը մեկ օր առաջ նման պահանջ չէին ներկայացնում: Երեկ կառավարություն-ԱԺ հարցուպատասխանի օրն էր, որին ներկա էր նաև վարչապետ Փաշինյանը, այսինքն՝ անվտանգության խստացված ռեժիմը գործում է միայն վարչապետի այցի օրերին»։

«Страхи Никола Пашиняна со временем растут. Вчера на пропускном пункте в Национальное Собрание Армении сотрудники Службы госохраны потребовали от нашего журналиста разблокировать телефон, дабы убедиться, что телефон – «не муляж».
На вопрос, когда и почему было принято такое решение, один из сотрудников сказал, что это из соображений безопасности, не уточнив при этом, о чьей именно безопасности речь. Сотрудник пояснил: «Под видом телефона в парламент могут пронести взрывчатку».
Примечательно, что буквально в предыдущий день такого требования не предъявляли. Вчера в парламенте проходил правительственный час, на котором присутствовал также премьер-министр Пашинян, то есть усиленный режим безопасности действует только в дни визита премьер-министра».