Հայ փրկարարները որոնողափրկարարական աշխատանքներ են իրականացնում Ադիյամանում և Հալեպում
Փետրվարի 8-ին հատուկ չվերթով Թուրքիա և Սիրիա մեկնած հայկական քաղաքային որոնողափրկարարական թիմերը շարունակում են աշխատանքներ իրականացնել Թուրքիայի Ադիյաման և Սիրիայի Հալեպ քաղաքներում։
ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են՝ Ադիյաման քաղաքում հայկական թիմի կողմից ծավալվել է տեղակայման բազա և տարբեր տեղամասերում իրականացվում են որոնողափրկարարական աշխատանքներ։
Հալեպ քաղաքում չորս տեղամասերում փրկարարներն իրականացրել են իրավիճակի գնահատում, իսկ մեկ տեղամասում որոնողական աշխատանքները շարունակվում են երկու հերթափոխով. աշխատանքներում ներգրավված է նաև կինոլոգիական խումբը՝ հատուկ վարժեցված շնով։

The Armenian search and rescue teams sent to Turkey and Syria to help in the response to Monday’s devastating earthquake continue to work in the Turkish city of Adiyaman and Syria’s Aleppo, the Interior Ministry reported on Thursday.
The rescuers set up their deployment base in Adiyaman and search and rescue operations are underway in various areas.
In Aleppo, the rescuers assessed the situation in four areas, while the operations continue with two shifts in one location, with the involvement of search dogs.