Դոնալդ Թրամփը քննադատել է Ռիհաննային «Super Bowl»-ում նրա ելույթից առաջ
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը քննադատել է բարբադոսցի երգչուհի Ռիհաննային «Super Bowl»-ում նրա ելույթից առաջ։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Independent-ը։
Երկուշաբթի լույս փետրվարի 13-ի գիշերը կկայանա Ֆուտբոլի ազգային լիգայի ամերիկյան ֆուտբոլի մրցաշրջանի 57-րդ եզրափակիչ խաղը։ Ռիհաննան կերգի «Super Bowl»-ի ընդմիջման ժամանակ, որը նրա առաջին ելույթն է վերջին հինգ տարվա ընթացքում: Բարբադոսցի երգչուհու հաղթական վերադարձը բեմ շատերն են սպասում, բացառությամբ Դոնալդ Թրամփից։
«Առանց նրա «ոճաբանի» նա ՈՉԻՆՉ կլիներ: Ամեն ինչ վատ է, և ՏԱՂԱՆԴ ՉԿԱ»: - ԱՄՆ նախկին նախագահը վրդովվել է իր իսկ «Truth Social» սոցիալական ցանցում։
Երբ Դոնալդ Թրամփը ԱՄՆ նախագահն էր, Ռիհաննան կոշտ քննադատում էր նրան։ 2017 թվականին երգչուհին ամերիկյան այն ժամանակվա առաջնորդին անվանել էր «անբարոյական խոզ»՝ ներգաղթային քաղաքականության խստացման պատճառով։ 2019 թվականին նա վրդովված էր մի քանի նահանգներում տեղի ունեցած զանգվածային հրաձգություններին նրա արձագանքից։ «Պատկերացրեք մի աշխարհ, որտեղ AK-47 գնելն ավելի հեշտ է, քան վիզա ստանալը: Պատկերացրեք մի աշխարհ, որտեղ ԱՄՆ իշխանությունները պատ են կառուցում՝ ահաբեկիչներին Ամերիկայում պահելու համար»,-վրդովվել էր նա սոցիալական ցանցերում։
2018 թվականի քաղաքական հանրահավաքներից մեկի ժամանակ Դոնալդ Թրամփը օգտագործել է Ռիհաննայի «Don't Stop the Music» երգը, այնուհետև երգչուհու փաստաբանները համապատասխան նամակով սպառնացել էին նրան։

Бывший президент США Дональд Трамп раскритиковал барбадосскую певицу Рианну накануне ее выступления на «Супербоуле». Об этом сообщает gazeta.ru со ссылкой на Independent.
В ночь на понедельник, 13 февраля, состоится 57-й по счету финальный матч сезона Национальной футбольной лиги по американскому футболу. В перерыве «Супербоула» споет Рианна — это выступление станет для нее первым за последние пять лет. Триумфального возвращения барбадосской певицы на сцену ждут многие, за исключением Дональда Трампа.
«Без своего «стилиста» она была бы НИЧЕМ. Плохо все, и НИКАКОГО ТАЛАНТА!» — возмутился бывший президент США в собственной социальной сети Truth Social.
Когда Дональд Трамп был действующим президентом, Рианна обрушивалась на него с жесткой критикой. В 2017 году певица назвала тогдашнего американского лидера «аморальной свиньей» из-за ужесточения иммиграционной политики. В 2019-м она возмутилась из-за его реакции на массовые расстрелы в нескольких штатах. «Представьте себе мир, в котором купить АК-47 легче, чем получить визу. Представьте себе мир, в котором власти США строят стену, чтобы держать террористов в Америке», — негодовала она в социальных сетях.
Во время одного из политических митингов в 2018 году Дональд Трамп использовал песню Рианны «Do not Stop the Music» — тогда адвокаты певицы пригрозили ему соответствующим письмом.