Հրապարակում պարեկներին չենթարկվող «Համերի» 25-ամյա վարորդը հայտնաբերվել և ձերբակալվել է
ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում Արարատի մարզի բնակիչ 25-ամյա երիտասարդը փետրվարի լույս 11-ի գիշերը հայտնաբերվել ու ձերբակալվել է։ Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը:
Նա հիշեցնում է, որ փետրվարի 10-ին՝ ժամը 23-ի սահմաններում, Երևանի կենտրոնում «Համեր» մակնիշի մեքենայի վարորդը կոպիտ կերպով խախտել է ճանապարհային երթևեկության կանոնները, չի ենթարկվել պարեկների օրինական պահանջներին, մեքենան վարել է ոստիկանների և քաղաքացիների ուղղությամբ, նրանց կյանքի և առողջության համար վտանգավոր գործողություններ կատարել:

Задержан не подчинявшийся патрульным на Площади Республики в Ереване 25-летний водитель автомобиля Hummer
10:42 11/02/2023
В результате мероприятий, проведенных Полицией МВД Армении, в ночь на 11 февраля был обнаружен и задержан 25-летний житель Араратской области. Об этом сообщил заместитель начальника информационного управления МВД РА Эдгар Джаноян.
Он напоминает, что 10 февраля, около 23:00, в центре Еревана водитель автомобиля марки «Хаммер» (Hummer) грубо нарушил правила дорожного движения, не подчинившись законным требованиям патрульных, направил машину в направлении полицейских и граждан, совершил опасные для их жизни и здоровья действия.