ՓՊ-ը դիմել է Եվրոպայի փաստաբանների և իրավաբանների միությունների խորհրդին
«ՀՀ փաստաբանների պալատը, նպատակ ունենալով միջազգային հանրության ուշադրությունը հրավիրել ոստիկանության աշխատակիցների կողմից դրսևորած հակաիրավական վարքագծին, դիմել է Եվրոպայի փաստաբանների և իրավաբանների միությունների խորհրդին (CCBE)՝ ակնկալելով նաև միջազգային կառույցների կոշտ արձագանքը:
Փաստաբանների պալատը հետամուտ է լինելու ոստիկանության աշխատակիցների արատավոր վարքագծի արդյունքում ստեղծված իրավիճակի արդար հանգուցալուծմանը և մեղավոր անձնաց օրենքի առջև պատասխանատվության ենթարկելուն:
Հիշեցնենք, որ 09.02.2023թ. Ոստիկանության Երևանի քաղաքային վարչության Էրեբունու բաժնում փաստաբանների նկատմամբ գործադրվել էր բռնություն»:

Палата адвокатов Армении обратилась в Совет союзов адвокатов и юристов Европы
«Палата адвокатов Армении, стремясь привлечь внимание международного сообщества к противоправным действиям сотрудников полиции, обратилась в Совет союзов адвокатов и юристов Европы (СCBE), ожидая жесткой реакции также со стороны международных структур.
Палата адвокатов будет добиваться справедливого разрешения ситуации, возникшей в результате недобросовестных действий сотрудников полиции, и привлечения виновных к ответственности.
Напомним, что 09:02.2023 года в отделении Эребуни городского управления полиции было применено насилие в отношении адвокатов».