«Հրապարակ». ՔՊ-ականները շարունակում են պետության հաշվին վոյաժները
«ՔՊ-ականները շարունակում են պետության հաշվին վոյաժները։ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի կարգադրությամբ՝ փետրվարի 28-ից մինչև մարտի 5-ն աշխատանքային այցով Նյու Դելի (Հնդկաստանի Հանրապետություն) կգործուղվեն ԱԺ Հայաստան-Հնդկաստան բարեկամական խմբի ղեկավար, Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը, պատգամավորներ Արեն Մկրտչյանը և Ծովինար Վարդանյանը, ինչպես նաև պատվիրակության քարտուղար, Ազգային ժողովի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության միջխորհրդարանական կապերի և եվրաինտեգրման բաժնի գլխավոր մասնագետ Մերի Վարդանյանը:
ԱԺ նախագահի կարգադրությունում, սակայն, չի հստակեցվում, թե աշխատանքային ինչ հանդիպումների մասին է խոսքը, ինչը ենթադրությունների տեղիք է տալիս, որ ազգընտիրները մեկ շաբաթով գնում են էկզոտիկ երկիր՝ Հնդկաստան՝ ֆռֆռալու։
Ի դեպ, մեր տեղեկություններով, ԱԺ նախագահը մեծ պատվիրակությամբ պետք է մոտ օրերս մեկնի Մեքսիկա։ Մեքսիկայի Սենատը փետրվարի 8-ին ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը։ Սակայն վերջին պահին գործուղումը չեղարկվել է՝ որոշել են նման մեծ ծախսեր չանել, քանի որ հաշվարկները ցույց են տվել, որ մեկնումն ԱԺ-ի վրա շատ թանկ կնստի»։

«Грапарак»: Депутаты «Гражданского договора» продолжают вояжи за счет средств государства
«Распоряжением председателя парламента Алена Симоняна с 28 февраля по 5 марта руководитель группы парламентской дружбы Армения-Индия, вице-спикер парламента Акоп Аршакян, депутаты Арен Мкртчян и Цовинар Варданян, а также секретарь делегации, главный специалист отдела межпарламентских связей и евроинтеграции управления внешних связей аппарата Национального Собрания Мери Варданян будут командированы с рабочим визитом в столицу Индии Нью-Дели. Однако в распоряжении спикера парламента не уточняется, о каких рабочих встречах идет речь, что дает повод для предположений, что народные избранники едут на неделю в эту экзотическую страну, чтобы прогуляться.
Кстати, по нашим сведениям, председатель парламента в ближайшие дни должен отправиться в Мексику с большой делегацией. Сенат Мексики 8 февраля признал Геноцид армян. Однако в последний момент визит был отменен, поскольку эта поездка дорого обходится парламенту», - пишет газета.